לוסי אהריש פוטרה מהתאגיד, שטוען: אין קשר להפגנה נגד נתניהו

אהריש, שהגישה במשך שבוע את התוכנית "סוכן תרבות", הנחתה אתמול את ההפגנה הווירטואלית של תנועת "דרכנו". "אף פעם לא ידעתי לשבת מהצד, גם אם זה עולה לי בפרנסה", כתבה בפייסבוק. מהתאגיד נמסר כי הצעד נעשה בגלל שינויים בלוח השידורים

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ועידת ישראל לדמוקרטיה
לוסי אהריש לצד שמעון ריקלין בוועידת ישראל לדמוקרטיה. "מי שאוהב את המדינה הזאת והיא יקרה לו לא יכול לשבת מהצד"צילום: דודו בכר
איתי שטרן
איתי שטרן

לוסי אהריש פוטרה מהנחיית התוכנית "סוכן תרבות" בערוץ "כאן 11", שבוע בלבד לאחר שהחלה להנחות אותה לצד קובי מידן. הודעת הפיטורים נמסרה לאהריש הבוקר (ראשון), פחות מ–12 שעות לאחר שהנחתה את ההפגנה הווירטואלית של תנועת "דרכנו" נגד צעדיו של נתניהו להצרת הדמוקרטיה בישראל.

פעילי ימין, ובהם שי גליק ויאיר נתניהו, מחו על כך שאהריש נותרה בתפקידה בתאגיד והשוו את הנחיית ההפגנה להשעייתו הזמנית של אראל סג"ל בגלל השתתפותו בסרטון שבו שר את "שבחי ירושלים" עם נתניהו, ינון מגל ושמעון ריקלין. בניגוד להשעיית סג"ל, ששב להגיש את תוכניתו היומית כעבור ימים ספורים, אהריש פוטרה.

גורמים בתאגיד בדקו אתמול עם מועצת העיתונות אם אהריש — שאינה עובדת שכירה — יכולה להנחות את ההפגנה, וקיבלו לכך אישור. לדברי אותם גורמים, גם גלית דיסטל אטרביאן לא פוטרה מן התאגיד לאחר שהנחתה הפגנת תמיכה בראש הממשלה בנובמבר האחרון. מן התאגיד נמסר כי אהריש לא פוטרה מסיבות פוליטיות, אלא בגלל לוח השידורים החדש של "כאן", במסגרתו בוטלה תוכנית אירוח חדשה של ירון ברובינסקי וגאולה אבן.

אהריש, שפוטרה בשנה שעברה מתוכניתה היומית ב"רשת", התייחסה היום בפוסט בפייסבוק לפיטוריה: "אלה ימים לא פשוטים. ומי שאוהב את המדינה הזאת והיא יקרה לו לא יכול לשבת מהצד. אף פעם לא ידעתי לשבת מהצד, גם אם זה עולה לי בכסף ופרנסה. תודה רבה לכם אנשים אהובים על התמיכה והאהבה האינסופית ששלחתם מאתמול". בתגובה לציוץ שבו פורסמו פרטי החוזה שלה עם התאגיד, כתבה אהריש בטוויטר: "לא אני קיבלתי את ההחלטה להוריד את התוכנית 'שיחת היום' מהמסך, אבל מה זה משנה — בוא ניכנס לכיס של בן אדם ונפרוש את חשבונותיו מול כולם. אני עדיין עומדת מאחורי המלים שלי, אין לי שום בעיה לאבד פרנסה בגלל שאני אומרת את דעותיי במדינה דמוקרטית. זאת המהות של דמוקרטיה, לימין ולשמאל".

בנאום שנשאה אתמול בהפגנה הווירטואלית אמרה אהריש: "כבר שנים שבכל פעם שאני אומרת דבר ביקורת, צצים הקולות שאומרים לי, 'תגידי תודה ותשתקי. תגידי תודה שאת חיה כאן ולא חיה במדינה אחרת כי מזמן היו עורפים לך את הראש'. אז דווקא היום, דווקא בימים אלה — אני לא אשתוק. אין בי שום רצון לשנות את דעתכם הפוליטית או עמדתכם האישית, יש בי רצון שבימים שבהם הרעש ברחובות נדם, אני מבקשת שתקשיבו".

מתאגיד השידור הציבורי נמסר: "בצל משבר הקורונה משתנה לוח השידורים והציוותים בתאגיד. התוכנית בהגשתם של גאולה אבן סער וירון ברובינסקי בוטלה וגאולה, שהיא עובדת תאגיד, תגיש עם קובי מידן במקום לוסי אהריש. אין קשר להשתתפותה של אהריש באירועים שאינם קשורים לתאגיד".

מנכ"ל תנועת "דרכנו", יאיא פינק, מסר בתגובה: "לוסי הנחתה אמש הפגנה ממלכתית למען הדמוקרטיה הישראלית שבה השתתפו ראשי מערכות הביטחון והמשפט בדימוס, וללא פוליטיקאים. מי שטרח לשמוע את דבריה היה עד לנאום שכולו קריאה לאחדות וממלכתיות ונגד ההסתה והגזענות ובעד שיח מכבד.
לוסי היא סמל לחיים משותפים בין כל חלקי החברה הישראלית ואפילו אותה מתקשים לעכל. עצוב ומטריד שיש כאן משטרת מחשבות ושהתאגיד הציבורי פועל בצורה כוחנית ומשתיק את אחד הקולות החשובים והערכיים שיש כיום בישראל.

"כמי שהתנגד להשעייתו של אראל סג"ל שלקח חלק בקמפיין הבחירות של ראש הממשלה, קל וחומר שיש להתנגד לפיטורים של לוסי.אנו קוראים למנכ"ל התאגיד לחזור בו מההחלטה האומללה ויפה שעה אחת קודם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ