"הנערים" היא הזוכה הגדולה בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה

הדרמה שגוללה את רצח מוחמד אבו חדיר זכתה בפרסי הסדרה הטובה ביותר, שחקני הדרמה והתסריט. "נחמה" היא הסדרה הקומית של השנה, "ארץ נהדרת" הוכתרה לסאטירה המצטיינת, "הכוכב הבא" זכתה בפרס לריאליטי ו"המרדף" הוא שעשועון השנה

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלומי אלקבץ ויורם טולדנו ב"הנערים"
שלומי אלקבץ ויורם טולדנו ב"הנערים". בעזרת יחסי הציבור של נתניהוצילום: רן מנדלסון
איתי שטרן
איתי שטרן

"הנערים", סדרת הדרמה שהפיקה "קשת" עבור רשת הכבלים האמריקאית HBO, היא הזוכה הגדולה בטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה שנערך היום (חמישי) ושודר ב"כאן 11".

הסדרה, שעסקה בסיפור רצח הנער מוחמד אבו חדיר על ידי שלושה צעירים יהודים, זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, השחקנים הטובים ביותר (ג'וני ערביד ורובא בלאל־עספור), הבמאי הטוב ביותר (חגי לוי, יוסף סידר ותאופיק אבו ואיל) וכן בפרס התסריט הטוב ביותר. "הנערים" זכתה לתשומת לב בינלאומית רבה, אך גם לביקורת חריפה מימין. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אף כינה אותה "אנטישמית".

הבמאי חגי לוי ציין בטקס כי הוא מבין את ההסתייגות של ערביד ובלאל־עספור מהענקת הפרסים דווקא ביום העצמאות. לוי לא אמר את המלה "נכבה", אך ביקש מחברי האקדמיה לקחת בחשבון את הזזת הטקס למועד אחר בשנים הבאות. הוא גם הודה לנתניהו על יחסי הציבור הטובים שעשה לסדרה.

רשף לוי ושלושת פרסיו, היוםצילום: איציק בירן / האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

בפרס הסדרה הקומית זכתה "נחמה" ("הוט") של רשף לוי, שזכה בפרס התסריט הקומי וגם בעבור תוכנית הבידור "הסטנדאפיסטים" המשודרת ב"קשת". את פרס השחקנית הקומית הטובה ביותר קטפה אילנית בן יעקב על תפקידה בסדרה "חמישים" ששודרה ב"יס", ובפרס השחקן הקומי הטוב ביותר זכה אודי כגן על תפקידו ב"משיח", קופרודוקציה של "סלקום טי־וי" ו"קשת".

"קשת" זכתה גם בקטגוריות הסאטירה ("ארץ נהדרת"), התחקירים ("עובדה") ותוכנית הריאליטי ("הכוכב הבא לאירוויזיון"). זאת היתה העונה האחרונה של "הכוכב הבא" בערוץ 12, והחל מהשנה הבאה נציג ישראל בתחרות ייבחר על ידי תאגיד השידור הציבורי.

תאגיד "כאן" רשם מספר זכיות עם פרסים לסדרה התיעודית ("מעברות"), דוקו־ריאליטי ("80 וארבע"), השעשועון ("המרדף") הסדרה העובדתית ("סליחה על השאלה") ותוכנית הראיונות ("פגישה" עם רוני קובן). "רשת" נאלצה להסתפק בפרסי ניחומים בקטגוריית מהדורת החדשות הטובה ביותר ("קשת" לא הגישה מועמדות למהדורת "חדשות 12") ובפרסי תוכנית האירוח ("שי בשידור"), מגזין הפנאי ("הצינור" עם גיא לרר) ותוכנית האקטואליה ("היום שהיה" עם טל ברמן).

הטקס נערך ללא קהל בגלל מגבלות משרד הבריאות, וכל הזוכים — למעט בודדים ששהו באולפן — נאמו את נאומי התודה שלהם דרך שיחות "זום". יו"ר האקדמיה, אסף אמיר, דרש בשידור ממקבלי ההחלטות "לא לתת לעולם התרבות לקרוס", והוסיף כי הגיע הזמן שהמערכת הממשלתית תתקצב את עולם התרבות ותציל אותו בשעה הקשה הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ