פתחו יומנים |

הסדרות המצליחות חוזרות למסך האמריקאי

"בית הקלפים", "מד מן", "האמריקאים" ו"משחקי הכס" הן רק חלק מהדרמות הוותיקות שמתקרבות למסך וחושפות הצצות מבטיחות ופרטים ראשונים על העונות החדשות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תעשיית הטלוויזיה האמריקאית עסוקה בימים אלה בסדרות החדשות שמתקרבות למסך, אבל הסדרות הוותיקות לא מתכוונות לוותר על אור הזרקורים כל כך בקלות ומשווקות במרץ את חזרתן למסך. לצד "בנות" שפתחה את העונה הרביעית, "חסרי בושה" ששבה בתחילת החודש למסך האמריקאי ו"מחלקת גנים ונוף" שהשיקה את העונה האחרונה, שורה של סדרות מצליחות מתכוננות לשוב מהחופשה הארוכה וחושפות בימים אלה טיזרים חדשים ופרטים על עלילת העונות החדשות. אלו הן הדרמות והקומדיות הבולטות שמתקרבות למסך האמריקאי (לפי סדר עלייתן מעבר לים):

"האמריקאים"
מתי:
29 בינואר
למה לצפות: רגע לפני שהרימייק האמריקאי ל"תא גורדין" נוחת על המסך, "האמריקאים" מתכננת לעסוק בקונפליקט דומה שנבנה במהלך שתי עונות דרמטיות וכתובות לעילא. הסדרה, שעוסקת במרגלים רוסים שמתחזים במשך שנים למשפחה אמריקאית בפרבר אמריקאי בשנות השמונים, סיימה את העונה השניה בקו עלילה מותח שהכין את הקרקע לעונה החדשה. לאחר הגילוי שבק.ג.ב החלוט לגייס גם את ילדיהם של המרגלים הנאמנים, פיליפ (מתיו ריס) ואליזבת (קארי ראסל) ייאלצו לבחור בין בתם המתבגרת ובין "אמא רוסיה".

"סקנדל"
מתי:
29 בינואר
למה לצפות: שונדה ריימס תמשיך לשלוט בערבי חמישי בהם משודרות זו אחר זו הסדרות שיצרה: "סקנדל", "המדריך לרוצח" ו"האנטומיה של גריי". כצפוי, כל אחת מהסדרות יצאה לחופשה לאחר קליף האנגר מופרך וממכר ובראשן החשיפה ב"סקנדל" על כך שאליזבת, אנדרו וקוביאק תכננו את חטיפתה של אוליביה פופ (קארי וושינגטון) כדי לאלץ את הנשיא לפתוח במלחמה בין ארצות הברית ובין מערב אנגולה. הדרמות ישובו יחד ב-29 ינואר עם חלקה השני של כל עונה, וברשת איי-בי-סי מיהרו למתג את הערב ברשתות החברתיות תחת ההאשטאג ""TGIT" - תודה לאל שהגיע יום חמישי.

"המתים המהלכים"
מתי:
8 בפברואר
למה לצפות: בכל עונה "המתים המהלכים" הולכת עוד יותר רחוק בשאלה מה אנשים מוכנים לעשות כדי לשרוד בעולם פוסט-אפוקליפטי, ומוכיחה שוב ושוב שהפחד האמיתי הוא לא מהזומבים אלא מבני האדם. למרות שהעונה הנוכחית סיפקה מתח אפקטיבי, הפרק ששודר לפני החופשה איכזב רבים בשל חוסר ההגיון שבתסריט וההחלטות המטופשות שמובילות למותן של דמויות וותיקות רק כדי ליצור זעזוע בקרב הצופים. בכל זאת, אין סיבה שלא לצפות לפרקים החדשים שצפויים ללוות את השורדים בדרכם למקלט חדש לאחר שאיבדו תקווה ביכולתם להציל את העולם, ולהשיב למסך את מורגן (שהציל את ריק בעונה הראשונה לאחר בריחתו מבית החולים והופיע שוב במהלך העונה השלישית) שעוקב אחריהם.

"בית הקלפים"
מתי:
27 בפברואר
למה לצפות: לאחר זכייתו בגלובוס הזהב, קווין ספייסי מתכונן לשוב ולטוות קורי עכביש פוליטים בעונה השלישית של "בית הקלפים". "אנחנו רוצחים פרנק", אומרת לו קלייר בטריילר לעונה החדשה. "אנחנו שורדים!" מתעקש פרנק. צילומי העונה החדשה סוקרו בהרחבה לאחר שרוסיה הפעילה את זכות הווטו שלה ומנעה ממפיקי הסדרה לצלם חלקים מהעונה באולם מועצת הבטחון באו"ם. נדמה שיוצרי הסדרה מצאו דרך לעקוץ את הדיפלומטים הרוסים עם ליהוקן של שתיים מחברות להקת הפאנק רוק "פוסי רייט" לעונה החדשה מספר חודשים לאחר שחרורן מהכלא הרוסי. כמיטב המסורת, נטפליקס תחשוף את כל 13 הפרקים בבת אחת.

"קומיוניטי"
מתי:
17 במרץ
למה לצפות: הקומדיה, שבוטלה על ידי רשת אנ-בי-סי בתום חמש עונות, חודשה על ידי האתר יאהו שהציל את הסדרה וקירב את המעריצים אל עבר הגשמת המוטו "שש עונות וסרט". שערי הקמפוס של "קומיוניטי" יפתחו באמצע מרץ עם עונה בת 13 פרקים. ביאהו לא מתכננים ללכת בדרכי נטפליקס או אמזון ולחשוף בבת אחת את כל העונה אלא בחרו בפורמט של שני פרקים בכל פעם. "בעונה החדשה היה לנו קצת יותר חופש ללא מגבלות הצנזורה ברשתות המסחריות", אמר יוצר הסדרה דן הרמון בכנס מבקרי הטלוויזיה. "היו לנו הרבה יותר אוויר ליצור והעונה תשלב בין הומור בריטי ובין נוסטלגיה לעונה הראשונה".

"מד מן"
מתי:
5 באפריל
למה לצפות: כהרגלו, יוצר "מד מן" מתיו ויינר שומר על פרטי הפרקים האחרונים של הסדרה תחת מעטה סודיות כבד. בכל זאת, ויינר וכוכבי הסדרה החלו להיפרד מהדרמה המצליחה בפאנל שנערך בשבוע החולף בכנס מבקרי הטלוויזיה והעלו לטוויטר תמונה של דון דרייפר תחת הכיתוב "סופה של תקופה". ויינר הדגיש שידע כיצד תסתיים הסדרה לפני 15 שנה כשהחל בכתיבת "מד מן", בימים בהם היה תסריטאי בקומדיה "בקר". שנתיים לאחר מכן ויינר עבר לעבוד עם דיוויד צ'ייס על "הסופרנוס" והניח את התסריט של "מד מן" בצד במשך שבע שנים. רק לאחר שהמסך השחור ירד על "הסופרנוס" רשת איי-אם-סי התעניינה בפרוייקט והסכימה לפתח את הדרמה התקופתית, שהפכה במהירות לסדרת הדגל שלה. "אני מאוד מכוון להנאה של הצופים", אמר ויינר על סופה של "מד מן". "אבל כמי שמספר את הסיפור אני חושב שלפעמים עליי להגן על הצופים ממה שהם היו רוצים שיקרה לגיבורי הסדרה. אני לא רוצה לתת לקהל את כל מה שהוא רוצה אלא לנסות ולהפתיע אותו".

"משחקי הכס"
מתי:
12 באפריל
למה לצפות: מפיקי "משחקי הכס" דיוויד בניוף וד.ב. ווייס אישרו באוקטובר האחרון את השמועות שהעונה הבאה של "משחקי הכס" תכלול פלאשבקים, בניגוד להחלטתם בתחילת הדרך. אחד מקווי העלילה הבולטים של העונה יתמקד בדמותה הצעירה של סרסיי ובמפגשה עם מאגי הצפרדע - מגדת העתידות ששחקה תפקיד משמעותי בעברה - ולאחרונה לוהקה לתפקיד השחקנית הצעירה נל וויליאמס. הפלאשבקים יאפשרו גם לצ'ארלס דאנס לשוב לדמותו של טיווין לאניסטר. כמו כן, הצופים נלהבים מתיאוריה שהתפשטה ברשת לפיה העלילה תציג גם את ליאנה סטארק. על פי הקונצנזוס ברשת - שמעולם לא אושר על ידי ג'ורג' ר.ר. מרטין - ליאנה היא למעשה אמו של ג'ון סנואו והוא בעצם ג'ון טארגאריין, בנו של רייגאר טארגאריאן ואחיה החורג של דאינריז (בתעשיית הטלוויזיה מספרים שמרטין הסכים לכך שווייס ובניוף יעבדו את ספריו לסדרת טלוויזיה רק אם ינחשו מיהי אמו של ג'ון סנואו, והשאר היסטוריה).

יגיעו באביב

לצד "מד מן" ו"משחקי הכס" שצפויות להשתלט על המסך במהלך חודש אפריל, האביב יביא עמו גם את "זרה" שתשוב לחלקה השני של העונה ב-4 לאפריל. הקומדיות המוצלחות "ויפ" ו"עמק הסיליקון" ישובו ב-12 לאפריל, וגם לואי סי.קיי צפוי לחזור עם עונה חדשה של "לואי" באותו החודש (טרם נקבע תאריך רשמי). "אורפן בלאק" תחזור למסך הקנדי והאמריקאי ב-15 לאפריל עם העונה השלישית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ