חייכי, אשה קשישה, אכלת אותה!

"מה אתם הייתם עושים?" היא לא יותר מתוכנית מתיחות מבחילה וחסרת מוסר, במסווה של משדר חינוכי־ציוני. וגם: משהו מסריח במהדורת חדשות 10

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

הנה רעיון לתחקיר "כלבוטק": ערוץ טלוויזיה מרכזי בישראל, משדר מהדורת חדשות שמתיימרת להיות רצינית. אחד האייטמים שמשודר שם, הוא ידיעה חדשותית על כך שאחת מתוכניות הערוץ חוזרת לעונה חדשה. "את התוכנית", ירעים בקולו מנחה כלבוטק, "מגיש לא אחר מאשר מנכ"ל הערוץ!".

התחקירנים יוכלו למצוא ראיות מרשיעות במהדורת החדשות של ערוץ 10 מאתמול שבה תמר איש שלום הכריזה בחגיגיות: "התוכנית כלבוטק חוזרת מחר בעונה חדשה, ערב טוב רפי גינת". זכות הדיבור עברה למנכ"ל הערוץ גינת שלקח אותה בשמחה והודיע: "ערב טוב תמר, תחקיר פתיחת העונה של כלבוטק חושף רעלים מסרטנים במי השתייה שלנו". משם עברנו לפרומו ארוך בלב מהדורת החדשות. הפרומו אפילו לא ניסה להתחזות לכתבה על רעלים במי השתייה – מעל לכתובית עם שמות המרואיינים היה כתוב "כלבוטק". בסיום הפרומו שחרר המנכ"ל את השידור חזרה לאיש שלום שעדכנה את הצופים: "מחר בתשע, כלבוטק". אם צוות כלבוטק ירים את הכפפה ובאמת ישדר תחקיר בנושא, יוכל מגיש התוכנית לסכם את הממצאים: "מנכ"ל הערוץ מפקיע זמן חדשות כדי לקדם את התוכנית שלו – זה חוקי אבל לא מריח טוב. בערוץ 10, הדג מסריח מהראש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ