במחאה בבלפור לומדים ילדים בישראל איך לא מפתחים עמוד שדרה מוסרי

נוגה עמית משיח בת ה-12 מאמינה שתפקידה להביא איחוד בעם. שנה של פרסומי סרטונים ברשת הגיעה לשיאה עם נאום חוצב להבות על מעצר לא חוקי, אבל מתוך הספינים והצביעות גם היא תלמד שדיבורים על איחוד הם לא יותר מזריית חול

שני ליטמן
שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן
שני ליטמן

"שש עם עודד בן עמי", קשת 12, 18:00

נוגה עמית משיח, ילדה בת 12, החליטה להשתתף בהפגנה מול בית ראש הממשלה ברחוב בלפור. היא היתה אמורה לנאום — אבל אז ראתה את מארגן ההפגנה, אמיר השכל, נעצר על ידי השוטרים, והזדעזעה. היא העלתה לרשת סרטון שבו היא מוחה על המעצר שנראה לה לא מוצדק ולא חוקי. לאולפן של שש עם עודד בן עמי באה עם אמא שלה, תמר.

תמר עמית משיח ממש לא מבינה מאיפה יצאה לה ילדה כזאת. "אבא שלה ואני לא מעורבים, אף פעם לא היינו", אמרה משתוממת. אבל נוגה מרגישה שיש לה שליחות. אולי קיבלה השראה מגרטה טונברג. נוגה אומרת שהחליטה שזה תפקידה להביא לאיחוד בעם. כבר קרוב לשנה היא מפרסמת סרטונים ברשת, שבהם היא מבטאת את דעותיה. "אני פה כי אני מבינה שאם לא עושים מעשים, אף אחד לא יעשה. אני מזמינה אתכם לצאת מהבתים, להפגין על מה שאתם מרגישים". אז בשלב ראשון, הצליחה להתגבר על חוסר המעורבות של הוריה, וזה יפה. אני מכירה כמה ילדים עם הורים יותר מעורבים, שהמחאה שלהם מסתכמת בלבישת חולצות לא תקניות לבית הספר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ