כאן גרים בכיף שרה וגלן בק

"ערב חדש", חינוכית 23, ערוץ 1, 17:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

ש: מה מקבלים כשמלבישים אוהד בית"ר בחליפה?

ת: אוהד בית"ר בחליפה.

(פתגם ירושלמי עתיק, מיוחס למספר הסיפורים יניב סוראמללו)

שרה ב"ק ואראל סג"ל ב"ערב חדש". הסורר אולף

אראל סג"ל הוא פרא אדם. זה הדימוי שהולך איתו עוד מימי המקומונים ומאז שהיה מופיע בפאנלים של "פופוליטיקה" כשחיפשו שם אוהד בית"ר אורייני. סג"ל עשה הכל כדי לטפח את הדימוי הזה וניכר שהוא מתגאה בו. המותג "אראל סג"ל" מייצג ערכים יצריים וחסרי עכבות שלא מתכופפים לתכתיבים המקובלים בחברה מתורבתת, ודאי שלא בברנז'ת השמאל הוותיקה. לכן הבחירה לצרף את סג"ל לצוות המגישים של "ערב חדש" (לצד שרה ב"ק, עידן קוולר והמגיש הנצחי דן מרגלית) נראתה תמוהה.

מה לשייגעץ הזה ולאולפן המעונב של החינוכית? עם זאת, מדובר בבחירה מעניינת. נראה שעומד מאחוריה ניסיון לייצר משדר דעתני ואנרגטי, פחות במסורת רפי רשף ויותר במתכונת לונדון וקירשנבאום. הבחירה בסג"ל וב"ק היא כמובן לא מקרית. השניים חובשי כיפה ומטפחת (בהתאמה) ומזוהים עם מחנה הימין, כך שהם עומדים בתנאי הסף של האליטה התקשורתית החדשה.

הופעותיו הספורות עד כה של סג"ל על כיסא המגיש לא נתנו ביטוי לשינוי הקונספטואלי בתוכנית. החליפה והעניבה חונקות את סג"ל ועוצרות אותו מלהתבטא בחופשיות משולחת הרסן שאליה הורגלנו. אולי המעמד משתק, אולי יש דברים שאפשר לומר כשאתה פאנליסט אבל לא כמנחה של משדר בעל ותק וקרדיט ציבורי. תסמונת דברים שרואים משם לא רואים מכאן קלאסית. אחרי הכל, סג"ל מגיש תוכנית בחינוכית. הוא עובד מדינה, פקיד. סג"ל נראה מאופק, זהיר, מכובס. הוא מסרב להתלהט ולהיכנס לעימות עם אורחיו. אין במקרה הזה שום קסם מאופק, אלא רק שיתוק. המערכת ניצחה, הסורר אולף.

אבל את השקפת עולמו הוא לא מצליח להשתיק. אתמול, כשהגיש את המשדר יחד עם ב"ק, עסקו השניים בפעולת "תג מחיר" שבמסגרתה הושחתו כלי רכב צה"ליים ביהודה ושומרון. סג"ל כינה את העבריינים בשם הסלחני "חבר'ה" והצליח לקומם עליו את הכתב הצבאי יואב לימור ואפילו את מנכ"ל מועצת יש"ע נפתלי בנט. כשראיין את ניסן זכריה, יו"ר ועד שכונת ג'סי כהן, הזכיר לו סג"ל שהצריפים במאהל המחאה החולוני אינם חוקיים. לעומת זאת, כשנפתלי בנט גינה את הריסת הבתים במאחז מיגרון, סג"ל נמנע מלהתעמת איתו ולהזכיר שגם הבנייה שם אינה חוקית. חבל שכך. סג"ל יצר לעצמו שם לא רק כפרובוקטור אלא גם כאדם מצפוני ובעל יושרה שעומד על שלו אפילו שעמדתו לא פופולרית. אני מקווה לראות בהמשך הדרך את הלהט והחוצפה הסג"ליים פורצים מתוך החליפה ובאים לידי ביטוי גם נגד המחנה שממנו הוא מגיע ואליו הוא חוזר בסוף כל יום עבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ