מורן שריר
מורן שריר

תחילה היה את "זה מה יש" בהנחיית דודו טופז ז"ל ששודרה ב-89' בערך. שלושה גברים בסוודרי אייטיז צבעוניים ותספורות מגוחכות בדיעבד, באו לאולפן והתחרו על לבה של בחורה מצודדת אחת. לפעמים זה התהפך, ושועל אחד הוכנס אל לול של שלוש תרנגולות כדי לצוד לו פרגית. כן, ככה קראו להן בשנות השמונים. מאז התקדמנו. הפרגיות הפכו לנשים, הסוודרים נתרמו לצדקה ודודו טופז נקבר ונמחק מהתודעה הלאומית.

"שלוש" הוא מוצר טלוויזיוני שממשיך את מורשת טופז בדרכים חדשות ומתוחכמות יותר. קודם כל הקצב. הגברים בתוכנית נכנסים ויוצאים מהאולפן/וילה כאילו זה היה תא הלבשה בקסטרו. אין צורך בשיחה מעמיקה מדי כדי לפסול בן זוג פוטנציאלי. אנחנו בשנות ה-2000, אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים ואין לנו זמן. זמן זה בזבוז זמן. החיים קצרים והתור לאונקולוגית ארוך. כמו באתרי היכרויות, כשהגבר לא מוצא חן בעיני האשה היא מקליקה x וסוגרת את החלון שלו. כך גם ב"שלוש". בהינף אצבע, הבחור נעלם אל הוואקום של האין-סוף ובמקומו מגיע מועמד חדש. ככה עד שהיא תמצא אהבה. ולא יעזור לה, עד סוף העונה היא תמצא אהבה, אם היא מעוניינת בכך ואם לא. ערוץ 2 החליט שהיא תמצא אהבה וערוץ 2 לא מוותר בקלות.

עוד רובד שהתווסף לשעשועון השידוכים בגלגולו הנוכחי זה העומק, או לפחות האשליה של העומק. המתמודדים הם כבר לא קולבים ובובות חלון ראווה שתפקידם להרים להנחתות את הפאנצ'ים של המגיש. יש פה שלוש נשים אמיתיות, עם ביוגרפיה שאמורה לשאוב אותנו אל החיים שלהן, ליצור הזדהות והתרגשות. אחת מהן אלמנת צה"ל. כשיש רגע נוגה, מופיע פסנתר ברקע ואחת הבנות מניחה יד מנחמת על כתפה של חברתה. אנחנו אמורים להשתכנע שאנחנו צופים במסמך דוקומנטרי ולא בשעשועון עם דודו טופז. אבל למרות העדכון הסגנוני, ערכי היסוד של "זה מה יש" עדיין מנווטים את "שלוש". הרעיון שעומד מאחורי התוכנית הזאת, הוא הרעיון ההוליוודי שכל אחד צריך בסופו של דבר למצוא את האחת או האחד שלו.

התוכנית מראה לנו שיש אנשים מסוגים שונים ומשונים - שרירן מקועקע ששמו "שאדו", מורה לאזרחות שרמנטי וגבר בגיל העמידה המכונה "הכסוף", שמחפש נערות צעירות. בסופו של דבר כולם מחפשים להיות עם האחד שהגורל ייעד להם, ומי אם לא תעשיית החלומות (הקולנוע ההוליוודי דרך קומדיות רומנטיות והטלוויזיה המסחרית דרך תוכניות שידוכים), יכול לצלוף את חץ האהבה. ב"שלוש" יש הרבה רגעים מהנים ומשעשעים (המוזיקאי הארגנטיני שדחה את קים בוסי אחרי שהיא חשבה שהיא עושה לו טובה, ניצח על אחד הרגעים המצחיקים בטלוויזיה הישראלית). ככל שיוצנעו הפאתוס והמלודרמה הרומנטית, כך תהיה התוכנית מספקת ומוצלחת יותר. שעשועון הוא לא מלה גסה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ