אסיר המחתרת היהודית התגלה כקטן אמונה

"ראש בראש", ערוץ הכנסת, 12:00, ערוץ 10, 12:40

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

חגי סגל הוא דמות טלוויזיונית נעימה. באולפן ערוץ הכנסת הוא יושב וחיוך גדול נח על פניו. סגל הוא מראיין מאוד לא מאיים. הוא מרבה למצמץ ולבוש כמפד"לניק מיושן ובלתי מזיק. אם הייתי צריך לנחש מהי תכולת כיסיו הייתי מהמר על כרטיסיית אגד וסוכריות ריבת חלב. מעולם לא ראיתי אותו מתרגז בתוכניתו, גם כשדנים בנושאים שמלהיטים את יצריו. מגיש הטלוויזיה חגי סגל לא מסוגל להזיק לחתול. אתמול הוא התכוון לנהל דיון בנושא מסקנות ועדת טרכטנברג אבל פסטיבל גלעד שליט אילץ אותו להסיט את התוכנית לעניין המדובר של היום. סגל אירח את הפרופ' יוסי יונה ואת מזכ"ל מרצ דרור מורג לשיחה שעסקה ברובה בשאלת שחרור הרוצחים הפלסטינים.

סגל לא הסתיר לרגע את אי שביעות הרצון שלו מעסקת שליט. בין השאר אמר שאנחנו (עם ישראל) "יוצאים עם הזנב בין הרגליים", כינה את ההחלטה לשחרר אסירים "הזיגזג של המנהיג שלנו" ומיד לאחר מכן קבע שנתניהו "נכנע ללחץ הרחוב". לסיכום הכריז סגל ש"אין הנהגה". הדברים קשים אבל הם לא נשמעו קשים. אולי אם היו נורים מתוך פניו הגסות של ח"כ מיכאל בן-ארי, הם היו נשמעים כמו נתזי גופרית מבהילים אבל מפיו המתוק של סגל הם נשמעו כמו אמירות קונצנזוס פייסניות. הדעה של סגל לגיטימית ושותפים לה אזרחים ישראלים רבים. ובכל זאת תמוה שדווקא סגל כל כך קולני בהתנגדותו לשחרור מחבלים מהכלא. למי שזיכרונו קצר או גילו רך, כדאי להזכיר שבשנות השמונים סגל לקח חלק בארגון הטרור "המחתרת היהודית". המחתרת ניסתה להתנקש באנשי ציבור פלסטינים וגרמה לפציעתם של כמה ראשי עיר ערבים. סגל שהשתתף באחת הפעולות האלו הורשע בין השאר בחברות בארגון טרור ונגזרו עליו שלוש שנות מאסר בפועל שמתוכן ריצה שנתיים. הנשיא חיים הרצוג "נכנע ללחץ הרחוב" (כמילות סגל) וקצב את עונשם של כמה מאנשי המחתרת, הקולגות של סגל עצמו.

חגי סגל שילם את חובו לחברה. אין סיבה שתימנע ממנו הזכות לחזור לקחת חלק פעיל בחברה הישראלית ולהשתתף בשיח הציבורי. עם זאת, חשוב שנדע מה הרקע של האיש שיושב בטלוויזיה ומשמיע את דעותיו כאילו היו עובדות סטטיסטיות. הוא אומר "צפו לכך שהטרור יתעצם וחלק גדול מהמחבלים האלה ישובו לסורם ויהרגו יהודים" ולנו מותר לפקפק בדבריו. הוא מתעלם מכך שלמחבלים אין בהכרח גורל דטרמניסטי. יש מחבלים שמשתחררים מהכלא ומנצלים את ההזדמנות השנייה שניתנה להם. הם משתלבים בחברה האזרחית, הופכים לבעלי טור בעיתון ומגישים תוכנית טלוויזיה מאולפן ששוכן בתוך בניין הפרלמנט בעיר הבירה של מולדתם. חגי סגל מתגלה כקטן אמונה וזה מאכזב. ממנו אפשר היה לצפות ליותר הבנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ