שוס של בוס

"המשרד", הוט 3, 22:55

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

אמש נפרד מייקל סקוט מהעובדים שלו בדאנדר-מיפלין ויצא לדרך חדשה בהרי קולורדו. אם לא הבנתם מלה מהמשפט הקודם, קולורדו היא מדינה במערב ארצות הברית ו"שלו" היא מילת יחס. לצופים האדוקים של "המשרד" העזיבה של סטיב קארל, השחקן הראשי בשבע העונות של הסדרה, היא רגע טראומטי. אתמול שודר בהוט הפרק האחרון בכיכובו, לפני שעלה על מטוס אל הרוקיס ועזב את המשרד ואת הסדרה.

בעולם הננסי של סיטקומים אמריקאיים, סטיב קארל נחשב לסוג של נפיל ומייקל סקוט הוא דמות לפנתיאון. מטבע הדברים מדובר בעניין של טעם. כל מי שצפה ב"המשרד" הבריטי והבין שהוא חווה את היצירה המדויקת, המהפכנית והמבריקה ביותר שהטלוויזיה מסוגלת להנפיק, לא היה מסוגל להביט באדפטציה האמריקאית ולא לפרכס ממבוכה. סטיב קארל, עם השטיקים המרגיזים שלו והדיבור המאנפף, הלך לאיבוד בתוך הנעליים מידה 78 של יוצר הסדרה הבריטית ריקי ג'רביס. לקח ל"המשרד" הרבה זמן למצוא את השפה שלה. מן הסתם זוהי שפה יותר גסה, יותר סנטימנטלית, פחות ריאליסטית ויותר סיטקומית ממקבילתה הבריטית. רק אחרי שמשתחררים מהצל הגדול של סדרת האם, אפשר בכלל להתייחס ברצינות לעיבוד האמריקאי.

פאם, לשעבר פקידת הקבלה, כמעט החמיצה את הפרידה ממייקל משום שהבריזה מהמשרד כדי לראות הצגה יומית של "נאום המלך", סרט על שליט שלומיאל שהצליח להנהיג את האומה בשעת מבחן קשה וזכה בסופו של דבר באמון העם. כמו ג'ורג' ה-6 שמתואר בסרט, כך גם מייקל סקוט הלא יוצלח זכה באמון העובדים שלו. בתחילת הפרק משליך מייקל לפח את הספל עם הכיתוב "הבוס הטוב בעולם". הוא מודה שהוא רכש אותו לעצמו לפני שנים. עכשיו הוא לא זקוק לחיזוקים פנימיים, העובדים שלו מעריכים אותו או לכל הפחות מחבבים אותו והם העניקו לו גביע אמיתי שמנציח את הישגיו כבוס מצטיין.

הפוטופיניש של מייקל סקוט עם סיום דרכו במשרד מציג דמות שונה מזו שהתגלתה לנו במשרדי דאנדר-מיפלין לפני שש שנים. הוא פחות אנוכי (הציע שלמסיבת הפרידה שלו ירכשו גלידה שכולם אוהבים ולא את הטעם האהוב עליו) וכבר לא אובססיבי במאמצים לדוג אהבה מהעובדים תחתיו (ויתר על פסטיבל הפרידה ועזב את העיר מוקדם מהצפוי). בשיטה הכל כך אמריקאית, מייקל סקוט מסיים את הקדנציה שלו כאדם טוב יותר, אדם שעבר שינוי ושהמשרד השאיר עליו חותם לא פחות משהוא השאיר על המשרד. נקודת הפתיחה של מייקל סקוט היתה של הבוס הגרוע ביותר בעולם. עכשיו, כדי לסחוט דמעה מהצופים ואולי כמחוות פרידה כנה לקברניט של הסדרה, "המשרד" נפרדת מסקוט כאדם בוגר יותר, נדיב יותר ואולי אפילו מוצלח יותר. בדיעבד אפילו סטיב קארל המרגיז מצטייר כשחקן טוב ונעים יותר ממה שהוא באמת היה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ