המירוץ לליהוק הצעקני והשערורייתי

"המירוץ למיליון", ערוץ 2, 21:00

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר

פגישה עם הישראלי המכוער בחו"ל זו אף פעם לא חוויה נעימה. התגובה הטבעית למראה המצמרר של תייר ישראלי שמנסה להתמקח באחד מבתי הכלבו של אוקספורד סטריט היא רצון עז לעשות מעשה הודיני ולהיעלם. אמש ב"מירוץ למיליון" הוטל על המתמודדים להשתתף במשימת הודיני. במהלך המשימה הוכנסו המתחרים למכל מים כשהם כפותים בידיים וברגליים. בזמן שהמים גאו וכיסו את דרכי הנשימה, הם נאלצו למצוא את המפתח שישחרר את הגפיים שלהם בדרך למשימה הבאה. זה היה תענוג, כמה שניות נדירות של שקט. אחד אחד שקעו משתתפי המירוץ במים. זה שקודם צעק על עוברי אורח ברחוב, הערס שצ'יפח נהג מונית הונגרי כאילו זה חבר שלו מהבקו"ם וזאת שפתחה חפלה באמצע הרחוב הראשי של בודפשט. כולם צללו לאט לאט והמים איימו לחנוק אותם. גם בני הזוג שלהם שלא השתתפו במשימה עמדו בדאגה דוממת והביטו בחבריהם מפרפרים במים. כשחייהם בסכנה והמפתחות לא הצליחו לפתוח את המנעולים, נאלצו הישראלים הקולניים לשתוק כמו דג קרפיון תחת התיקון החמישי לחוקה.

"המירוץ למיליון" הוא פורמט מסעיר ומהודק שזורק את הצופה המשועמם למסע הרפתקאות ז'ול ורני באמצע שבוע העבודה. הגרסה הישראלית עוקבת אחרי המקור האמריקאי בצייתנות זהירה. המקום שבו הביצוע הישראלי מרשה לעצמו להשתולל ולתת דרור ליצרים המזרח-תיכוניים שלו הוא בליהוק. יותר מדי טיפוסים קולניים, וולגריים, אלימים ונלעגים נבחרו להשתתף במירוץ הזה. במקום לשבץ זוג אחד צבעוני שיוסיף ממד קומי (עד שנלמד להתרגל ולהכיר לעומק את הזוגות הרגועים יותר), פוזרו זוגות מעצבנים ביד נדיבה והם מקבלים זמן מסך בלתי נסבל.

טום ואדל הם כדורגלן ונערתו, זוג יפה מראה. אסנת וכרמית הן שתי חברות שמתקשרות ביניהן בצווחות ומדי פעם פוצחות בשירת "מי שמאמין לא מפחד" בלב אירופה הקלאסית. מוטי ופונדק הם שני ערסים מפתח תקווה שמנצלים את המירוץ כדי להתחיל עם בחורות ברחוב ולקלל את התושבים המקומיים בעברית. טל היא "גורו של כושר גופני" ומור היא בתה. אף אדם עם המלה "גורו" בהגדרתו המקצועית לא יכול להיות במאה אחוז נורמטיבי. ולא שנורמטיביות צריכה להיות תנאי קבלה, אבל נדמה שיותר מדי זוגות הובאו כדי לשמש קוריוז. הריכוז שלהם ביחד הופך את התוכנית כולה לקוריוזית. נדמה שהמעבדים הישראלים של המירוץ איבדו ביטחון בפורמט שלהם ולכן הם משקיעים בליהוק. הבעיה היא שההשקעה הלכה לכיוון הלא נכון, לכיוון צעקני, שערורייתי וגרוטסקי. מירוץ כל כך אינטנסיבי ברחבי העולם יכול להפוך כמעט כל אדם לדמות מרתקת. ליהוק מדויק יכול היה לתת לנו דמויות פחות שערורייתיות ויותר עמוקות שישתלמו בהמשך העונה. המלהקים לא סמכו על הסבלנות והעידון של הצופים ואולי הם צודקים. אולי כולנו בעצם ישראלים מכוערים.

המירוץ למיליון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ