מלכת היום וקיסר הלילה

"החיים על פי אודטה", ערוץ 2, 15:30, "כלבוטק", ערוץ 2, 21:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

השמש זורחת באולפן של אודטה. למעשה, היא זורחת מאודטה עצמה. כשאודטה מדברת, לא משנה על מה, העיניים שלה נוצצות, השיניים בוהקות ואפילו החליפה השחורה והאטומה לא מצליחה לחסום את האור שקורן ממנה. הכל נפלא בעולם של אודטה. אין מלחמות, שחיקת שכר ומוות. יש מחבתות נפלאות, אתרי אינטרנט מומלצים בחום, שמש, אביב ופרחים.

כשמגיע לאולפן סטנדאפיסט כמו רשף לוי (בתוכנית הראשונה), או מוחמד נעמה וקובי חמו אתמול, היא מתפקעת מצחוק עם כל הלב ומאבדת את נשימתה. אודטה היא חלומו של כל סטנדאפיסט. אודטה לא מוותרת על שמחת החיים הטבעית שלה גם כשהיא מדברת על זכויות יוצרים באינטרנט, על דיכאון חורף או על סרטן הערמונית. כששמעה מפסיכיאטר על הסימפטומים הייחודיים לדיכאון שתוקף בחודשי החורף, הופתעה אודטה והעירה בחיוך: "או אה, לפי זה כולנו בדיכאון חורף", ומיד פרצה בצחוק והוסיפה בקול מתיילד: "כל השמנמודים שאוהבים לנשנש מתוק". השמנמודים שאוהבים לנשנש מתוק ייהנו מהתוכנית החדשה של אודטה כי דבש ניגר מהמנחה החייכנית. כשהפנתה לאייטם על אימפוטנציה, הסבירה אודטה לצופים שתיכף נגלה "איך נעמיד את מוישלה בדום".

אחרי שהשמש שוקעת, מגיע רפי גינת והוא כועס. מישהו רימה זקנים או החדיר קוליפורמים צואתיים לאיקרה או הזיז לו את הגבינה. בכל מקרה מישהו עשה משהו לא בסדר והמישהו הזה צריך לשלם. במקרה הזה מדובר בתושב הקריות שהתרים (על פי תחקיר כלבוטק) אזרחים תמימים למטרה פיקטיבית. ללא ספק מדובר בתרגיל עוקץ קטן במיוחד, מעשה נוכלות בזוי אבל בקנה מידה מיקרוסקופי. אבל בעיני הוויג'ילנטי, רפי גינת, אין פשע קטן מדי. התחקירנים שלו לוכדים את הנוכל השולי כאילו פשטו על הדירה של האייכמנים ברחוב גריבלדי. גינת מסמן לעצמו עוד חריץ על החגורה, הוא הוציא עוד עבריין לגמלאות. אבל קשה להגיד שהוא מרוצה. רפי גינת עדיין מוטרד, ומתוסכל. הרבה סוטים מסתובבים שם בחוץ, הרבה נוכלים וחורשי רעה. אם רק תפנו את הגב שלכם, יבוא צועני ויכייס אתכם. לא ידוע לי אם איזו חוויית ילדות צילקה את גינת ולקחה את תמימותו לעד אבל אין ספק שיש בו חוסר אמון בסיסי בבני אדם. רפי גינת הוא תמונת הראי של אודטה. אצלה הכל טוב ויפה, אין עננים שחורים באופק. היא הולכת אתנו יד ביד בין תלאות החיים כמו שלוקחים ילד מעמותת "משאלת לב" לטיול בדיסנילנד. אין אצלה ביקורת או חשש, חרדות וכעס. רק מטעמים נהדרים שיצאו מידי השפית של התוכנית שי-לי ליפא. גינת הוא ההפך. הוא לא רואה גן משחקים אלא גן עדן לפדופילים. הוא לא רואה סביבו אנשים אלא רק נוכלים וגנבים, אנסי קשישות ובועלי קטינים בתחפושת של מדריכי צופים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ