בוקר טוב

"העולם הבוקר", ערוץ 2, 7:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

חמוד הנוהג של הילה קורח ועינב גלילי למצוא בעיתונים חמש סיבות טובות לפתוח את הבוקר. "חמוד" במובן מלא החמלה של המלה, כמו במשפט "חמודים הניסיונות של טרכטנברג לתקן את המערכת הציבורית בישראל". קורח וגלילי מנסות לדוג בין כותרות העיתונים חמישה סיפורים חיוביים, כאלה שעושים חשק לצאת מהמיטה ולעשות משהו עם החיים מלבד לשים להם קץ. יש ימים שבהם זו מטלה קשה וכמעט מופרכת. אתמול היה אחד מהימים האלה. הכותרות הבולטות של העיתונים, לא אלה שצריך לאמץ את העיניים בשבילן, דיברו על שורת חוקים מחרידים שמתקדמים בכנסת ולא עוצרים כדי לראות מה הם רומסים בדרך. במקביל יעל אבקסיס ואלון אבוטבול ממנים את עצמם כממליצים לוועדה למינוי שופטים והשר נאמן הופך את בית המשפט העליון לקבלן משנה של ישראל ביתנו. הנישואים האלטרנטיביים של רבני צהר מבוטלים, בירושלים ממשיכים להעלים נשים מהמרחב הציבורי, שר החוץ מסתכסך עם גרמניה וגוש האירו קורס.

דווקא בבוקר הזה מכל הבקרים נאלצו הילה קורח ועינב גלילי למצוא חמישה אייטמים חדשותיים שיעלו חיוך על פנינו. כן, חמש זה מספר יומרני. האופן שבו הציגה קורח את הפינה אמר הכל: "הנה חמש סיבות שגירדנו מהעיתונים שמעידות שהיום הזה בסך הכל בסדר". זו ההקדמה שאמורה להוציא אותנו בסערה אל מחוץ לסדינים. "גירדנו" ו"בסך הכל בסדר". קורח וגלילי ניגשו לפינה הזאת בפנים נפולות. זה היה אחרי שהן הקריאו את הכותרות הראשיות ושתיהן נראו כאילו הפסידו את כל כספן בהונאת פירמידה. חמש ידיעות, גם אם הן פנומנליות בטוב שהן מפיצות לעולם, לא יכלו למחוק את בלוז יום ג'.

בין הסיפורים החיוביים שקורח וגלילי גירדו היה לפחות אייטם אחד שבאמת נשמע מעודד (חיסולם של קנסות ההתנתקות מחברות תקשורת) והרבה איזוטריה (הבית הלבן מודיע: אין הוכחה לקיומם של חייזרים). המאמץ היה ראוי אבל חסר סיכוי. לא הכחשת קיומם של חוצנים ואפילו לא פרס הקומדיה הטובה שהוענק לתלמידי מגמת קולנוע מאור עקיבא ישכנעו את הצופה הנאור שיום שלישי 8 בנובמבר 2011 הוא יום שטוב להתעורר אליו. יש ימים כאלה שלא מותירים ברירה. לא צריך להסתיר את הפנים הכבויות ולחפש בעמודים האחוריים איזו ידיעת צבע, אלא פשוט להגיד: אין צבע ליום הזה, ובטח שלא צבע ורוד. עוד אפשרות היא לבחור כידיעה החיובית של היום את אחת הכותרות שמזהירות כי הפצצה האיראנית במרחק כמה חודשים מלב תל אביב. יש משהו כמעט מרגיע באיום הזה שמרחף מעל לראש, כמו גלולת סטריכנין בארנק ליום גשום. אחרי שהיא תיפול ותנקה את כל מה שרע (וגם את חמשת האייטמים החיוביים), אולי יוכלו השורדים לבנות פה משהו חדש וטוב יותר.

קורח וגלילי. כאילו הפסידו את כל כספן בהונאת פירמידה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ