משגל נסוג

"61 ימים של אהבה", ערוץ 10, 22:00

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

הזוגות שמשתתפים בתוכנית "61 ימים של אהבה" התחייבו לקיים יחסי מין כל יום במשך 61 ימים. 61 ימים של סקס רצוף הם חלומו של כל נער מתבגר אבל המשתתפים בתוכנית הם אנשים שכבר בגרו. כולם נשואים, לרובם יש ילדים ומקצועות רציניים. חלקם לא מקיימים יחסי מין שבועות שלמים ובכל זאת הם בחרו להכניס את עצמם לסד הזה של מרתון סקס של חודשיים עם אשה או איש שגם ככה מביאים להם את הסעיף כל ערב מול הטלוויזיה. במקרה הזה, כמו גם בהופעה של ליידי גאגא או פרק של "עספור", חלומו של נער מתבגר הוא סיוטו של אדם מבוגר. המשתתפים היחידים שבאמת מזכירים נערים מתבגרים בהתנהגות שלהם הם יוסף ומיטל, זוג חרדים שקיבלו היתר מהרב להשתתף בתוכנית (מיטל בהריון כך שלא חלים עליהם חוקי הנידה). כשפסיכולוג התוכנית הבהיר להם, בשפה בוטה, שהתוכנית עוסקת בסקס, יוסף ומיטל פרצו בצחוק נבוך כמו שני ילדים ששמעו מילה גסה. שניהם גם היחידים שנדרשו לקבל רשות מההורים (במקרה שלהם זה הרב) כדי להשתתף בתוכנית. פרק הפתיחה לא הצליח להסביר למה יוסף ומיטל ובעצם גם ארבעת הזוגות האחרים הסכימו להשתתף בתוכנית.

הכותרת של התוכנית עשויה להישמע שערורייתית. היא מספיקה כדי ליצור באזז, טוקבקים זועמים ומתחסדים ואולי אפילו דיון בוועדת החינוך של הכנסת עוד לפני ששודר פריים אחד מהתוכנית. אבל "61 ימים של אהבה" היא תוכנית נועזת כמו התנוחה המיסיונרית. אין שום דבר נועז בזוגות הטרוסקסואלים נשואים שמקיימים יחסי מין אחד עם השני. ועוד כשמדובר בחודשיים רצוף, במסגרת משימה ולא מתוך תאוות בשרים, מדובר בסיוט הבורגני הגדול. בניגוד למה שניתן היה לחשוב, המצלמה לא באמת נכנסת עם הזוגות למיטה ואם היא נכנסת אז אל דאגה, לא נראה כלום (לפחות לא במספר הפרקים שצפיתי בהם). מה שאנחנו מקבלים זו אסופה של ראשים שמדברים על סקס באופן לא שונה מאוד מאלו של "בטבעת זו" עם גלית גוטמן. המשתתפים, אנשים נורמטיבים ביותר, בוודאי מרגישים שהפתיחות שלהם מול המצלמה נועזת באופן קיצוני אבל זה לא אומר שלא ראינו כבר כאלה בטלוויזיה הישראלית.

ההישג הגדול של "61 ימים של אהבה" הוא בליהוק. חמשת הזוגות מרתקים, כל אחד מסיבותיו שלו. חלקם נראים מסויגים מאוד לדבר על סקס מול המצלמות, כאילו הוכרחו להשתתף בתוכנית. הפער הזה, בין השמרנות כביכול של המשתתפים לבין הכורח לפתוח את הפצעים וגם את העינוגים האישיים ביותר מול עם ישראל, יכול להפוך את התוכנית למסמך מרתק בהמשך דרכה. בינתיים אל תיבהלו אם הילדים שלכם נשארים ערים וצופים בזה, מדובר בסך הכל בסקס על יבש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ