ביקורת |

קיציס ופרידמן לא מעזים לצחוק על עצמם

"גם אנחנו רוצים תוכנית תחקירים", ערוץ 2, 22:20

מורן שריר - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה

איל קיציס וטל פרידמן הם שני אנשים חזקים. אם היה מתפרסם דירוג רשמי של הסלבריטאים בארץ אז הם ללא ספק היו משתייכים לאלפיון העליון. שניהם טאלנטים בכירים של הזכיינית הגדולה ביותר, ברגים משמעותיים במונופול ההומור הישראלי. שניהם עבדו קשה בשביל להגיע למעמד הזה. פרידמן הופיע במופעי פרינג' מבריקים ובתוכניות נונסנס נידחות, קיציס הגיש שעשועונים בחינוכית. היום הם קוטפים את הפירות. הם בטופ, הם המיקי ברקוביץ' ומוטי ארואסטי של עולם הבידור.

עכשיו השאלה היא מה עושים עם זה. אפשר לבצר את המעמד ולעבוד קשה כדי לשמר אותו. אפשר גם, בעיקר אם אתם האנשים שהגישו את "חלומות בהקיציס" ועוד נותר בכם ברק, לנסות לשחק עם הסטטוס שלכם. לבחון אותו, להציק לו, לזרוק עליו אבנים קטנות, להשתמש בו כדי ליצור משהו פחות מסחרי ויותר משמעותי.

קיציס ופרידמן. מתיימרים ללעוג לעצמם, אבל לא באמת מעזיםצילום: טלוויזיה

ב"מעצר בית", הסדרה הקודמת שניתנה להם, הם ניסו להתמודד עם מעמדם ככוכבי על. הדמויות שלהם, בתור דיוות שבעות וקפריזיות, נאלצו להתרגל לחיים החדשים כאסירים מובטלים בביתם. הסדרה כל הזמן השתמשה בפער הקומי שנוצר בין איגרא רמא לבירא עמיקתא ובשינויים שעוברים על המעמד הסלבריטאי. גם אם הניסוי ההוא לא לגמרי עלה יפה, היה בו ניסיון כן לדגדג את הסטטוס של השניים ככוכבי על ולהשתמש במוניטין שלהם כדי ליצור קומדיה שונה, פחות מיינסטרימית ויותר אישית.

התוכנית החדשה היא ניסיון נוסף. הסדרה מלווה את החוויות של קיציס ופרידמן כמגישי תוכנית תחקירים רצינית. למה תוכנית תחקירים? לא ברור. אם "מעצר בית" התמודדה עם המעמד הסלבריטאי של השניים על ידי גזילתו, התוכנית החדשה מתמודדת עם חוסר הכישרון של השניים בהובלת ז'אנר טלוויזיוני רציני. אבל לקיציס ופרידמן לא אמורים להיות כישורים בהנחיית תוכנית תחקירים. על מה בדיוק הם צוחקים כאן? קיציס ופרידמן מתיימרים ללעוג לעצמם כי זה נחשב מגניב ואמיץ אבל הם לא באמת מעזים. נקודת המוצא של הסדרה מופרכת ועם שלד כל כך רעוע, לא פלא שהבניין לא מחזיק. רק זחיחות יכולה לגרום להם להאמין שהנוכחות של שניהם על המסך מספיקה בשביל לסחוב סדרה.

מעבר לזה לקיציס ופרידמן יש תוכנית נהדרת. איפשהו, אני בטוח. אולי על ההארד דיסק במחשבים של חברת ההפקה או על רצפת חדר העריכה, אם עוד משתמשים במושג הזה. הסדרה (לפחות על פי הפרק הראשון) נראית כאילו היא מורכבת מהרגעים היבשים והפחות מוצלחים שנחתכו מתוכנית מוקומנטרי ממש טובה. הפרק מקרטע בין סיטואציות נטולות הקשר ולא מצחיקות עד שהוא מגיע על אדי הדלק האחרונים לסוף שלו. הסוף הזה עגום במיוחד כשנזכרים בהבטחה הפרועה שהיוו השניים לפני 12 שנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ