ביקורת

"Israel Now News": פרופגנדה קלאסית

מהדורת החדשות של ערוץ המטיפים הנוצרים רוצה שבזמן שאתם מחכים לפצצה האיראנית תשימו לב איך הנגב פורח, וצריכה להדאיג דווקא את נתניהו

מורן שריר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מורן שריר

דייסטאר היא רשת טלוויזיה אמריקאית נוצרית. כל היום וכל הלילה משודרות שם דרשות של כמרים שונים שמעודדים אותנו לנצור את ערכי המשפחה, להאמין בדולר, לאמץ את ישו אל לבנו, להלל את מושיענו רונלד רייגן, לתרום לכנסייה בלב רחב ולסלק את הקומוניסט המוסלמי ההוא מהבית הלבן. פעם בשבוע, ביום ראשון (המקודש מכולם!), מקדישה דייסטאר שעה וחצי לענייניה הבוערים של מדינת ישראל. צרפת או גרמניה לא זוכות לכבוד הזה, אבל אנחנו כן, כי אנחנו מיוחדים.

מהדורת החדשות "Israel Now News" נפתחת במבזק חדשות בשפה האנגלית, בהגשתם של יוחנן אלרום וארין ויינר. אלו הסיפורים שהרכיבו אתמול את המהדורה: ארגון הטרור חיזבאללה שיגר רקטות וערער את גבול הצפון השקט; אביב העמים הערבי אכן מתגלה כחורף עגום לאחר שמפלגות האיסלאם ניצחו בבחירות ואי שקט מרעיד את רחובות קהיר; בשאר אל-אסד מנסה לדכא את ההפגנות בסוריה באמצעות רצח, עינויים, אונס ופשעי מלחמה; פיצוצים מיסתוריים מאיימים על תוכנית הגרעין האיראנית ("שעכשיו כבר כל העולם יודע שמטרותיה צבאיות", מודיע הקריין אלרום בנונשלנטיות); ממשלות חמאס ופתח ייוותרו על כנן עד הבחירות הבאות ברשות (אין סיבה לאופטימיות, מכריז אלרום); שר החוץ הישראלי נחוש למנוע מכספים להגיע לארגוני טרור. ליברמן חולק על ראש הממשלה נתניהו שמעוניין לשחרר את כספי המסים הפלסטיניים והודיע שעמדתו של ראש הממשלה חסרת אחריות; ומאסר עולם כפול נגזר על שני מחבלים פלסטינים שהורשעו ברציחתן בדם קר של נטע שורק וקריסטין לוקן. אחרי כל הזוועות האלה הצליחה, הקריינית ויינר להרים חיוך על פניה והודיעה ש"עכשיו לנימה אופטימית".

מתוך המהדורה

מסתבר ש-2011 היתה שנה נהדרת ליבול הפירות בישראל. התוצרת החקלאית השנה שברה שיאים, הודיעה ויינר וציינה בדיוק כמה קילוגרמים של בננות, תפוחים, אפרסקים, ענבים ואבוקדואים נקטפו השנה. לסיום, על רקע צילומי קומביינים בשדות ירוקים, בישרה ויינר שנוצרים ויהודים כאחד רואים בנתונים האלה התגשמות נוספת של בשורה אלוהית: המדבר בישראל פורח!

מהדורת החדשות של דייסטאר היא פרופגנדה קלאסית. כשתעמולה רוצה לאחד את העם מאחורי ההנהגה שלו, היא צריכה לשכנע אותו בשני דברים: שטוב פה בפנים ושמסוכן שם בחוץ. ערוץ המטיפים הנוצרים טוען שישראל מוקפת לא באויבים אלא בחיות אדם, ומזל שיש מי שמגן עלינו (ליברמן). בינתיים שימו לב איך הנגב פורח וכמה נפלאים התפוזים הישראליים.

מי שצריך לדאוג ממהדורת החדשות הזאת הוא קודם כל ראש הממשלה. כיקיר האוונגליסטים, נתניהו מוצג כאן כפשרן במלחמה בטרור בזמן ששר החוץ הוא המבוגר האחראי. הערוץ הנוצרי מיישר קו עם גוש אמונים: שניהם טוענים שבמזרח התיכון מבינים רק כוח. מעניין, שאין בערוץ הנוצרי הזה הרבה קליינטים לתיאוריית הלחי השנייה.

"Israel Now News", ערוץ Daystar (יס 110, הוט 72, 18:00)

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ