ביקורת

למה צ'רלי שין מוכן שישפילו אותו?

הבדיחות שסופרו ב"הגריל של צ'רלי שין" לא הצליחו לפגוע בבשר החשוף כי לצ'רלי שין אין בשר חשוף. הוא לא באמת נכח באירוע

מורן שריר
מורן שריר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מורן שריר
מורן שריר

"במשך שנים השחתת את הריאות שלך, את הכבד והכליות. אז זה מפתיע שהדבר היחיד שלקחו ממך זה את הילדים"

צ'רלי שין ישב על כיסא הכבוד בזמן שהקומיקאים השנונים והמרושעים ביותר בארצות הברית עלו על הבמה וקרעו לו את הצורה. זה הגריל, אירוע שבו ידוען משופד נזרק אל האש, נלעס, נטחן ולבסוף נפלט החוצה כדרך כל בשר. המסורת, שהתחילה לפני 60 שנה כאירוע סגור של קומיקאים ללא גבולות, הפכה בשנים האחרונות למותג מפלצתי של ערוץ קומדי סנטרל. אמש, בגריל של צ'רלי שין, הכל היה על השולחן - הסמים, הזונות, האלימות בתוך המשפחה, התמוטטות העצבים הפומבית, הקריירה הכושלת של אח שלו. צוות הגרילרים צלף באכזריות מעל ומתחת לחגורה וגיבור הערב ישב שם, הקשיב לחייו הופכים לפאנץ'-ליין וחייך.

"צ'רלי שין לוקח מספיק סמים בשביל להרוג שני גברים וחצי"

למה בעצם הוא ישב שם וחייך כמו דביל? הוא באמת לא נפגע? בטח יש לו חוש הומור. ואם כן, מה זה אומר ש"יש לו חוש הומור"? האם הביטחון העצמי שלו מספיק עמוק כדי להכיל אמירות שמטילות ספק בכישורי האבהות שלו ובלגיטימציה שלו כאדם בחברה? צ'רלי שין לא נפגע כי הוא לא בן אדם. צ'רלי שין הוא בדיחת לייט נייט. הקומיקאים שצלו אותו לא הצליחו לפגוע בבשר החשוף כי לצ'רלי שין אין בשר חשוף. מה שנראה לעין זו הולוגרמה, דמות פיקטיבית, סך כל השערוריות שנועדו לספק חומר יומי לג'יי לנו. אז אתמול הבדיחות היו יותר נבזיות מהלצות הפודינג של לנו. מה זה משנה? הן פספסו כי צ'רלי שין האדם בכלל לא הגיע לאירוע. הוא שלח את ההולוגרמה שלו במקום.

"הסיבה היחידה שצ'רלי שין הגיע לטלוויזיה היא שאלוהים שונא את מייקל ג'יי פוקס"

הגריל הוא לא באמת אירוע אכזרי. אם היו תופסים אדם מהרחוב ומתחרעים על כל אספקט בחיים שלו, על אשתו העקומה ועבודתו המחורבנת, זה היה הרבה יותר אפקטיבי. הבדיחות בגריל ששודר אתמול היו מצחיקות ושערורייתיות, ובישראל הרכרוכית אפשר רק לקנא בקצוות הארסיים שלהן. אבל אלו היו בדיחות שערורייתיות שכוונו לאדם שערורייתי. הסימטריה של השערורייתיות הכפולה ביטלה את שני הצדדים במשוואה הזאת וביטלה את הפער שבו חבוי האפקט הקומי. הבדיחות הקשות הופנו לא רק אל שין אלא גם אל הקולגות שישבו על הבמה (הרבה מהן רצו על חשבון מצבו הבריאותי של הקומיקאי פטריס אוניל שסבל ממחלת הסוכרת. כעבור חודשיים הוא מת). אם היו בוחרים לגריל אדם פחות מופרך (הקודמים היו דונלד טראמפ ודייוויד האסלהוף, עוד שתי בדיחות מהלכות), היינו יכולים לקבל יותר בשר על האש.

"הגריל של צ'רלי שין", הוט קומדי סנטרל, 21:45

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ