ביקורת |

פגוש את העיתונות: החידה השבועית לילד

בשביל לגלות את שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, צריך לשמור על קשר עין עם השרוול שלו. אין לו שם שפן אבל יש לו חפתים יפים

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

גבר חרדי יושב מול אשה. האשה לובשת חליפה מחויטת ותסרוקת שעברה פן, היא ממש לא עקרת בית. היא תוקפת אותו. אין לה שום דבר אישי נגדו, אבל הוא מייצג. מה הוא מייצג? הוא מייצג את הממשלה, את ש"ס, את החרדים, את הגברים, את השיטה הכלכלית, את המערכת הפוליטית. גם היא מייצגת. היא אשה עצמאית, חילונית, אזרחית. אשה שמרנית אמנם, אבל במונחים ש"סניקיים נחשבת בוודאי לליברלית ובכל אופן, כאן באולפן מול הגבר החרדי, היא מייצגת איזו רוח ליברלית. לאשה קוראים דנה, לו קוראים אריאל. נעים מאוד. עכשיו הם כבר פחות מייצגים. אריאל ודנה יכולים להיות שמות של תאומים בגן ילדים אנתרופוסופי. או שני תיכוניסטים במגמת ג'אז בתיכון אמנויות. אריאל + דנה = אהבה; לחתונה של דנה ואריאל; כאן גרים בכיף אריאל ודנה.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס יודע שהוא מייצג. הוא מכנה את עצמו "שר עם כיפה". אבל מי זה השר הזה מתחת לכיפה? במה שונה שר הבינוי משר הפנים או סגן שר האוצר? איפה אריאל בכל הסיפור הזה? הכיפה שחורה כצפוי, החליפה כהה והעניבה, כדרכם של הש"סניקים, צבעונית. הזקן של השר לא פראי כמו של הליטאים, אבל לא מוקפד כמו של עו"ד יורם שפטל. בקיצור, ש"סניק. גם כשמחפשים, קשה למצוא את אריאל מתחת לשר אטיאס. תחת המתקפה של דנה ויס הוא מתבצר בעמדות הרשמיות, מגמיש את המציאות במקום את השקפת עולמו. הוא פועל לא רק למען החרדים ("מאה אלף שקל לחיילים משוחררים"), אבל מתגאה בכך שמפלגתו השיגה הישגים תקדימיים למגזר החרדי. הוא טוען שיחידות הדיור בהר חומה אושרו לבנייה מטעמים דמוגרפיים, ולא כדי להתגרות בפלסטינים, ובמקביל מודה שהצעד נעשה כתגובה לפניית הרשות הפלסטינית ליונסק"ו. כלומר, מדיניות הממשלה לא מונחית על ידי התגרות אלא על ידי נקמנות. השר אטיאס מדבר ועדיין, אין רמז לאריאל.

לעתים, כשווייס יוצאת לעוד גיחת הפצצה, הוא מרים את ידיו כאדם שמתחנן, כמי שמקבץ הזדמנות לומר את האמת שלו. ואז נחשף קצה השרוול הלבן שמבצבץ מתוך החליפה הכהה. ובשולי השרוול הבהיר מנצנץ לו חפת. וסמוך לכף היד השנייה - עוד חפת. רוב אזרחי ישראל לא הולכים עם חפתים. בשביל לענוד חפתים צריך חולצה עם שרוולים מיוחדים עבור חפתים ומן הסתם, גם חפתים. שרוולים עם חפתים אי אפשר לקפל בקיץ כשחם. אולי השר אטיאס הוא אדם ששומר על טמפרטורת גוף נוחה ואולי הוא חי בין מזגנים. אפשר להקשיב לנצח לדברי שר הבינוי והשיכון אבל בשביל לגלות את אריאל, צריך לשמור על קשר עין עם השרוול שלו. אין לו שם שפן אבל יש לו חפתים יפים.

השר אטיאס. מתחת לשרוול אין שפן, אלא חפתים יפים צילום: צילום מסך

"פגוש את העיתונות", ערוץ 2, שבת, 17:05

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ