המקור: תגידו יפה תודה ליצחק תשובה

תחקיר "המקור" על יצחק תשובה הציג את האנשים סביב עלייתה ונפילתה של דלק נדל"ן, וגם אם לא חידש הרבה, חשיבותו טמונה בעצם שידורו

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

מסתבר שכלום לא מובן מאליו. לא דמוקרטיה. לא לחם. לא עבודה. לא בריאות. לא עיתון. לא ערוץ טלוויזיה. לא פרנסה. לא רביבקל'ה דרוקר, לא יענקל'ה נאמן, לא שרהל'ה נתניהו. אפילו יצחק תשובה אינו מובן מאליו, והוא הגביר. על מי נסמוך אם לא עליו?

אתמול שודר בערוץ 10 הגווע תחקיר של איתי רום על התרסקותה של דלק נדל"ן מבית מדרשו של תשובה. התחקיר שודר בתוכנית התחקירים "המקור" - תוכנית התחקירים שסוגרת ערוצי טלוויזיה. התחקיר אולי לא חידש דבר בעניין דלק נדל"ן ותשובה, אבל עצם שידורו היה חשוב. חשוב להמשיך ולומר את המלים היפות, למצוא להן משקל נאה, אולי אפילו חריזה, לכתוב אותן בגרפיטי בכל סמטה ובכל רחוב: "קריסת שווקים עולמית, קרנות חיסכון של הציבור, אנאליסטים, אג"ח קונצרני, אגרות קסם, דירוג, ניהול סיכונים, תספורת, מאה אחוז מינוף, אופוריה". נכון, כבר קראנו על תעלולי דלק נדל"ן של יצחק תשובה, ועל כך שזה עוד יעלה לנו, אבל חשוב להמשיך ולספר ביציאת מצרים.

בקרוב אולי לא יהיה ערוץ 10, וכך נוכל למצוא את עצמנו בימי שלישי עם האפשרות לצפות רק בערוץ 2, שם שודר אמש עוד פרק של האח הגדול, תוכנית ששוברת את שיאי הרייטינג ומוכיחה לנו שהפלישה הסתיימה והברברים כבר כאן. לו לאנשים שכל כך רוצים לסגור את ערוץ 10 היה מעט קור רוח, הם היו מבינים שרוב הציבור, מרצונו החופשי, מעדיף את ההבלים של האח הגדול על הנדנוד הבלתי נסבל של רביב דרוקר. למי בכלל יש סבלנות לתחקירים על בעלי הון, על יו"ר ההסתדרות או על אשת ראש הממשלה. אבל האנשים שרוצים לסגור את ערוץ 10 אינם קרי רוח ואינם מתוחכמים. אולי זה הדבר המאכזב ביותר. מילא הדמוקרטיה (הרי שום דבר אינו נמשך לנצח), אבל מאכזב לראות שמשחנו מלך היסטרי למלוך בנו.

אתמול בתוכנית הוצגו המלכים של שוק ההון שמשחנו עלינו, האנשים שמנהלים לנו את הכסף. האנשים שהתנהלו בצורה שלא תיאמן סביב עלייתה ונפילתה של דלק נדל"ן. מסתבר שהאנשים החשובים האלה שמנהלים את הכסף שלנו דומים דמיון מפתיע לאנשים החשובים שמנהלים את המדינה. חסרי בושה ותבונה, חסרי קור רוח.

יועץ התקשורת המפונפן של תשובה אמר מבלי ששערה על ראשו זזה כי "יצחק תשובה באופן אישי לא התחייב מעולם לקחת על עצמו את ההתחייבויות של דלק נדל"ן". תשובה, שנשאל על ידי עיתונאית על ההסדר עם דלק נדל"ן, ענה מבלי למצמץ: "תגידי יפה תודה". כאלה אנחנו אמורים להיות. אנשים שאומרים יפה תודה, מוטב כאלה שאומרים יפה תודה ורואים האח הגדול. ממילא התקשורת עוינת וכלום לא מובן מאליו. לא הדמוקרטיה. לא לחם. לא עבודה. לא יציאת מצרים.

"המקור", ערוץ 10, 21:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ