ביקורת |

קדימונים למעושרות ולפנים אמיתיות: אזהרות מסע

בסופו של דבר, הציבור צריך להוקיר את הקדימונים, כי הם מבהירים שאין סיבה לצפות במעושרות או באמנון לוי - כבר ראינו את כל מה שהיה להם לומר

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הקדימונים הם לא המצאה של ערוץ 10. גם ערוץ 2 עושה בהם שימוש לרעה. אולי זהו עניין לסוציולוגים, אנתרופולוגים, פסיכולוגים, או מורים לעריכה להסביר למה בערוץ 2 מצליחים לעשות את זה נכון, ואילו בערוץ 10 הם לא ממש עושים חשק לצפות ולא מייצרים רייטינג. מרגע שהסתבר כי יש מי שמעוניין לחסל את ערוץ 10, לא נעים לכתוב יותר ביקורת על הערוץ, בבחינת אחרי מות קדושים אמור. ובכל זאת, נפרע רגע את הסדר היהודי הזה. רבות דובר נגד הקדימונים והשימוש לרעה שעושים הערוצים המסחריים בתוכניות שלהם כדי לקדם משדרים שחפצים ביקרם. אלא שמחשבה חיובית יותר תגלה שאנחנו צריכים להודות לאלוהי הקדימונים. קידום המכירות שלהם הוא ההצלה שלנו. אמש שודרו בערוץ 10 שתי תוכניות שפומפמו ללא הרף בקדימונים ובתוכניות האחרות של הערוץ.

ב"מעושרות" נסעו כמה נשים מטופחות לפגוש את משפחת שליט במאהל שכבר עף ברוח. אולי היתה זאת אותה רוח שטות שגרמה לכך שלפרומואים למעושרות המצילות את גלעד הצטרפה בעיתוי מד-הים! ההכרזה של נעם שליט כי הוא מצטרף לפוליטיקה. הכרזתו הדגישה עד כמה חסרת פשר היא הסדרה על העשירות, שנראית תמיד כאילו נוצרה בטלוויזיה הקהילתית של סביון. כמו בכל טלוויזיה קהילתית, גם שם מתעסקים בעיקר בבעיות של הגיל השלישי. העריכה חובבנית, ונראה כי המטרה העיקרית של היוצרים היא תרפויטית.

לאחר מכן קדימון על סרטו של אמנון לוי ב"פנים אמיתיות" על הנערה בעלת 30 הזהויות. לוי התארח אחר הצהריים אצל רפי רשף והעיד על עיסתו: "קטע נורא מרגש בסרט". לאחר מכן, התארח אצל לונדון וקירשנבאום פסיכיאטר שדיבר ברצינות (כמה מוזר! ממש קרקס!) על התופעה. ובמבזק חדשות שבע עם רומי נוימרק התארח איתי דנקנר, עורך התוכנית. כבר ימים רבים, שלפעמים נראים כמו נצח, אנחנו חוזים בנערה הזאת כאילו היתה נערת גומי בקרקס. תראו איך היא משתנה! איזה כישרון! מי צריך את האח הגדול כשיש לפנינו כזאת התערטלות של הנפש.

בסופו של דבר, הציבור צריך להוקיר את הקדימונים כי מדובר באזהרות מסע. אמש היה ברור כי אין סיבה לצפות ב"מעושרות" או באמנון לוי, כבר ראינו את כל מה שהיה להם לומר. אפשר בצעד חרישי, בלי שאיש ידע, לעבור לערוץ 8 כדי לצפות במודי בראון ברצועת הינשופים.

מי שמרגיש שהוא מוכרח להיות מעודכן, יוכל גם מצפייה בפרומואים בלבד ללהג על אישיות מפוצלת, מיד לאחר שידבר על אנסטסיה מיכאלי, שדגמנה אתמול התקף זעם פמיניסטי כששפכה מים על ערבי שחדר לכנסת. על יאיר לפיד שהתעקש לצאת מביתו מול צלמים כדי לאסוף את הדואר ולדגמן יומיומיות של מנהיג שיודע מה זה להוריד את הזבל, ועל נועם שליט וגעגועיו לאור הזרקורים.

קדימונים ל"מעושרות" ול"פנים אמיתיות", ערוץ 10

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ