ביקורת

שש עם: מינה צמח באה? הולכים לבחירות

כשהסילבנים והדרעים רואים את מינה צמח על המסך, הם מבינים שהגיע הזמן לדיאטה, לנוכחות מלאה בבר מצוות ובחתונות. ככה זה מתחיל

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

איך יודעים שיש בחירות? כל כמה שנים יוצא עורך חדשות מהדסק, ניגש אל אב הבית ולוקח ממנו מפתח למחסן. שם, בין המדפים והמגירות, הוא מוצא את התיבה הנכונה, מנקה ממנה את האבק, פותח את המכסה ומוציא את מינה צמח. ככה יודעים שיש בחירות. אתמול התארחה צמח ב"שש עם". זו הפעם הראשונה שראיתי אותה מאז 2009, וכך הבנתי שזה רציני, הולכים לבחירות. ההופעה הראשונה של צמח בטלוויזיה לא רק מבשרת על בואה של עונת הבחירות, היא גם מביאה אותה. צמח מוזעקת לאולפן כשמופיעים הסימנים הראשונים לכך (אי-שקט קואליציוני, הצטרפות אנשי ציבור למערכת הפוליטית), ואת השאר היא כבר עושה בעצמה. למען הדיוק זו לא היא עצמה, אלא הנוכחות שלה, שמביאה עלינו את הבחירות. כשהסילבנים והדרעים רואים את מינה צמח על המסך, הם נדרכים. הם מבינים שהגיע הזמן לדיאטה, לקורס רענון מול מצלמות, למאה אחוזי נוכחות בבר מצוות וחתונות. ככה מתחיל הגלגל להתגלגל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב ביקורות הטלוויזיה ישירות לפייסבוק שלכם

מה הטעם בלהביא את מינה צמח לאולפן בינואר 2012? אין שום טעם. תוצאות הסקר שהיא הציגה אתמול נכונות לאתמול, עד כמה שסקרים יכולים לדייק. כל דמיון בין סקרי ליל אמש לתוצאות המדגם בליל הבחירות הבאות הוא מקרי, שולי ולא רלוונטי. באותה מידה יכלו להגיע לאולפן שלושה נומרולוגים ופותחת בטארוט. ובכל זאת, הביאו את מינה צמח לאולפן בשביל שתי מטרות - להגיד לנו מה אנחנו מרגישים ולנבא מה יהיה. אלו שתי יומרות די בומבסטיות יחסית לכלים הצנועים שעומדים לרשותה (צוות טלפניות ודוקטורט מאוניברסיטת ייל). מה אני חושב אף אחד לא יודע, גם לא אני. כנ"ל לגבי העתיד. אם דני רופ לא יודע אם יהיה מחר גשם, אז האורקל ממכון דחף בוודאי לא יודעת למי אתם הולכים להצביע בבחירות שעוד לא נקבע להן מועד. אף אחד לא יודע כלום. יש סיכויים טובים (וד"ר צמח תתקן אותי אם אני טועה), שלפחות אחד מקוראי הטור הזה לא יחיה עד הבחירות הקרובות. אולי זה אתה, אולי זו את ואולי זה אני. אז למה באמת להביא את מינה צמח לאולפן?

יכול להיות שמישהו הזמין את מינה צמח לאולפן כי הוא רוצה שיהיו בחירות, אפילו באופן לא מודע. כשיש בחירות, משדרי החדשות הם המלך והפוליטיקאים עבדים. אף אחד לא יעז להשתיק את התקשורת בזמן בחירות. צמח עצמה הצהירה אתמול: "אין לי כוח לבחירות עכשיו" והכתב הפוליטי עמית סגל הסכים איתה ואמר שמדובר ב"קונצנזוס באולפן". הניחוש שלי הוא שצמח וסגל דווקא ישמחו לעונת בחירות שבה הם יפתחו את מהדורות החדשות ויקבלו מסרונים חנפניים מחברי כנסת. זו כמובן השערה לא מבוססת, אין לי תואר מאוניברסיטת ייל.

"שש עם", ערוץ 2, 18:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ