ביקורת |

ארץ נהדרת: שמינית אמירה אמיצה

נראה שמסוף העונה הקודמת של ארץ נהדרת חלפו שנות דור, ועכשיו כבר שום דבר לא ברור מאליו. ובגלל זה אנחנו מסתפקים גם בקמצוץ סאטירה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

בביקורת על פרק הפתיחה של העונה הקודמת של ארץ נהדרת התלוננתי על כך שיאיר לפיד, מנחה אולפן שישי דאז, קידם את פני העונה ואמר: "התגעגענו". כדרכו, הוא ניסה לבטא את הרגש הישראלי הקולקטיבי, ודיבר ברבים. על אף שהיה ברור שמדובר במירוץ השליחים הרגיל שאליו כבר התרגלנו, שבו תוכנית אחת מעבירה אותנו אל הבאה אחריה רק כדי שנישאר מרותקים אל המרק הדלוח של שידורי זכיינית זאת או אחרת, היה עוד דבר מה מטריד בעניין. זו היתה הפרסונה היאיר לפידית. משום מה סברתי אז שהפרסונה המרוצה מעצמה אינה אמורה לקדם בברכה את ארץ נהדרת, בעיקר כי זה אומר משהו על ארץ נהדרת. חשבתי אז שהדרך קצרה למצב שבו גם נתניהו יתגעגע לארץ נהדרת, ואז באמת אפשר לסגור את ערוץ 10. כמו עונות השנה חזרה אלינו ארץ נהדרת לעוד עונה ובפיה בשורה חצי מעודדת. מצד אחד, נראה כי לפיד לא יוסיף להתגעגע אליה. ומצד שני, אולי זה הדבר הטוב ביותר שאפשר לומר עליה.

אלא שיש עניין אחד שמעיב על הכל. בניגוד לעונות השנה שבאות וחולפות באופן ידוע מראש, נראה שהסדר השתבש. נראה כי מאז שארץ נהדרת הלכה מאיתנו חלפו שנות דור ועכשיו כלום כבר לא ברור מאליו. לא ערוצי טלוויזיה, לא תוכניות תחקיר, לא תוכניות סאטירה. לכן, גם אם ארץ נהדרת במיטבה אמורה להיות תוכנית שגורמת לאנשים לשלוח מכתבי תלונה לרשות השנייה ולפוליטיקאים לרמוז שלא לעולם חוסן, הפכנו לאנשים שמוכנים להסתפק בפחות. אין מה לומר, מאז שהדברים אינם ברורים מאליהם נהיינו סלחנים. מספיק לנו קמצוץ סאטירה, או אפילו רק לראות סימני חיים, נשימה עצמונית, שמינית אמירה אמיצה, והשאר חפלה ישראלית.

"ארץ נהדרת". מספיק לנו קמצוץ של סאטירהצילום: מסך

עשו לנו לייק לקבל מיטב הכתבות מ"גלריה" ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול נפתחה התוכנית במערכון מבטיח בכיכובם של גלעד שליט ובנימין נתניהו, שחוטף את שליט מחדש עד הבחירות. אבל גלעד כבר אינו קדוש וכבר אינו הילד של כולנו, ובנימין - מתי הוא היה קדוש או של כולנו? החשודים הרגילים כיכבו גם הם, וחלקם אפילו היו משעשעים. פרט ללפיד ג'וניור, שניסה לפנות ללא הרף לאחיו העבדים ולהסביר איפה הכסף, היו שם גם יחצ"ן העל רני רהב, אנסטסיה מיכאלי ואחמד טיבי, שאמר לה כי הוא בז לה כחבר כנסת ומצדיע לה כגינקולוג. היו גם אביבית, אחת מהאח הגדול, האתיופים המסריחים מאפריקה, הסייבר טרור, אנשי תג מחיר, מתנחלים אלימים ורפי שכל, שרית חדד ואביב גפן.

קודם לכן דחפו לצופים רבע שעת שידור טיפשי מבית האח הגדול. האופן שבו קשת מקדמת את עצמה בתוך עצמה, עם הירקות של המרק בתוך המים העומדים שלה, דומה לתג מחיר פוגעני, פולשני, שמקושקש בברוטליות על בית התפילה של צופי טלוויזיה כנועים.

"ארץ נהדרת", ערוץ 2, 21:15

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ