ביקורת

האח הגדול עושה הכל כמו שצריך

הרבה אנשים יגידו לכם ש"האח הגדול" היא פח זבל תרבותי. הם טועים. כשזה עשוי היטב, כמו בעונה הנוכחית, מדובר במוצר טלוויזיוני מרתק

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

לפני שלוש שנים, במהלך עונת הסלבריטאים של "האח הגדול", הוכנס למשחק כלב פודל גדול בשם לאקי. גם הוא, כמו שאר הדיירים באותה עונה, היה ידוען, כוכב פרסומות. הכלב התקשה להסתגל לתנאים החדשים. הוא היה מבוהל, דהר ברחבי האולפן, יילל בהיסטריה ואמלל את המשתתפים האחרים. כעבור שעות ספורות נאלצו אנשי קשת לעשות את מה שהם לא אוהבים לעשות - להודות בטעות ולהוציא אותו משם.

בעונה הנוכחית של "האח הגדול" קרה מקרה דומה. אני לא מתכוון לכלב הנחיה וולטר שמשתתף בתוכנית ודווקא מתנהג בהתאם - שרוע כשטיח על שטיח ונראה על פי האבחון האישי שלי (כווטרינר אוטודידקט) בדיכאון. אני מתכוון לאביב, בן זוגה לשעבר של אביבית, שהוכנס ביום ראשון לתוכנית. אותו אביב, כמו לאקי, התקשה להסתגל לסביבה החדשה. הוא עבר ממקום למקום בהיסטריה, נצמד לפינות האולפן כשמבט מפוחד בעיניו, הבהיל את המשתתפים האחרים ואת עצמו עד שלא היתה ברירה אלא להוציא אותו באלגנטיות החוצה. עניין של צער בעלי חיים.

אביב התגלה כטיפוס די מדהים, דמות מוקצנת שלא הייתי מאמין לעולם שיש באמת כאלה במציאות. הוא נראה כמו ילד טוב שהתחפש לערס מוגבל במיוחד כדי לשרוד בישראל הנוכחית. אם הוא היה חלק ממערכון במופע של "מה קשור", הייתי מגחך, לא יותר. כשראיתי אותו בשידור החי בערוץ 20, נדהמתי ולמדתי המון על העם שאני חי בתוכו. ההכנסה של אביב לתוכנית, יחד עם התסיסה שהיא גרמה לכל הדיירים, היתה עוד שיא דרמטי בעונה רצופת שיאים. היה יופי בתגובה האמביוולנטית של אביבית, בחזה המתנפח של כל הגברים, בקים שישב צמוד לקיר, העיניים שלו מלוות את אביב ואביבית כמו מצלמת אבטחה, והוא, שמן ולא מקובל, שקוף להם לחלוטין.

האח הגדול. לא מוצר מזין, אבל גם לא רעיל

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב ביקורות הטלוויזיה ישירות אליכם

הרבה אנשים יגידו לכם ש"האח הגדול" היא פח זבל תרבותי, סכנה לציבילזיציה ולילדים שלכם ושמספיק לראות חמש דקות מהתוכנית כדי להתעוור, להקיא ולהפוך למיזנתרופ עילג ומסוכן. הגל הצדקני כל כך גבוה וסמיך, שיש צורך להגיד את המובן מאליו: מדובר בשטויות. "האח הגדול" הוא לא מוצר מזין אבל הוא גם לא רעיל והוא בפירוש טעים וכיפי. כמו דונאט וניל, לא יקרה כלום אם נצרוך אותו בצורה מבוקרת אבל לא מומלץ לחיות על דונאטס 24/7.

יש תחושה מרגיזה ומאיימת כש"האח הגדול" כופה את עצמו עלינו בכל המדיה ומכריח אותנו לצפות בו. במקרה של העונה הנוכחית, הוא לא צריך להתאמץ. מדובר במוצר טלוויזיוני מרתק, מרגש ומצחיק, שעשוי בידי אמני טלוויזיה. הם לא תמיד פוגעים. העונה הקודמת היתה פח מחזור משעמם. אבל כשזה עשוי טוב, זה עשוי נהדר וחשוב להגיד את זה. כשהכל מסביבנו בברדק, "האח הגדול" הוא הדבר היחיד שעובד כמו שצריך.

"האח הגדול", ערוץ 2, 21:00

האח הגדול - כל הכתבות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ