ביקורת

קליפורניקיישן: מצב הרע מעולם לא היה רע כל כך

לילד הרע יש היסטוריה ארוכה בקולנוע ובטלוויזיה, והעובדה שדיויד דוכובני, דמות חלבית למדי, יכול לגלם אותו, היא לא סימן טוב

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

כיוון שאנחנו לא מעונינים לפגר בשום צורה אחרי שום אימפריה, גם לא אחרי אימפריות נופלות לאט, משודרת גם בארץ העונה החמישית של "קליפורניקיישן", ממש במקביל לשידור בארה"ב. כוכב הסדרה, דיויד דוכובני, מככב השנה גם בפרסומות של הוט, ובכך הם כנראה מציינים בפנינו שגם בעיניהם הוא דמות גברית ראויה להערצה.

דוכובני משחק את האנק מודי, סופר מבריק כביכול, מכור למין כביכול, גס רוח כביכול, ומצחיק כביכול. הוא לא משכנע באף אחד מהסעיפים מלבד בסעיף השחקן ההוליוודי. הוא אמור להיות בתפקיד הילד הרע, ונראה שהרע היום כולל מעט מאוד. מספיק להיות גס רוח, לשתות לשוכרה, לשכב עם נשים. איזה שעמום. הפוריטניות עושה קאמבק עולמי והנה באיזה מהלך ממש מדהים מפילים אותנו האמריקאים מהכסא עם דמותו של מודי. אלא שמדובר אחרי ככלות הכל בילד שהוא יותר נודניק מרע, ובסדרה שיותר משהיא פרובוקטיבית היא "פרובוקטיבית".

לילד הרע יש היסטוריה ארוכה בקולנוע ובטלוויזיה, והעובדה שדיויד דוכובני, דמות חלבית למדי, יכול לגלם אותו, מוכיחה כי מצב הרע מעולם לא היה כל כך רע. הדיאלוגים בסדרה מתקתקים כמו שעון טוב מדי. אוסף של חידודים, קלישאות, וגסויות שחברו להם יחדיו כדי לייצג איזו נפש סוערת של אמן בקליפורניה הרקובה. כדי להיות גם דרמה וגם קומית, כדי שלא סתם ניפול מהכסא אלא ניפול בפה פעור. זוהי לא סדרה על ריקנות, אלא הריקנות עצמה כמו שהיא נראית ונשמעת כשהיא יוצאת מהמפעל האמריקאי. בפרק ששודר אתמול הצליחו לדחוס התסריטאים ההיפראקטיביים המקצוענים של אמריקה את כל גסות הרוח שאפשר לדחוס בפרק אחד, אלא שמדובר בגסות חסרת פשר.

"קליפורניקיישן". לא סדרה על ריקנות, אלא הריקנות עצמה

עשו לנו לייק לקבלת מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

דוכובני הסופר המבריק אמור לכתוב טקסטים לכוכב היפ-הופ שיש לו משרת לבן, מבוגר, מעין דמות של באטלר בריטי. השחורים קוראים לנשים כלבות, יורים אחד על השני בחדרי הקלטות, ומדברים כמו "שחורים", כלומר כושים. עקרות בית נואשות ועשירות עושות סקס עם כל עובר אורח, והסופר ההדוניסט עם הפאנצ'ים הפתטיים דואג לבתו, שמא היא תמצא את עצמה עם גברים כמוהו. בכל זאת פוריטני. אולי בעולם פוריטני יש מי שצפייה בסדרה תיחשב עבורו לאיזה שיא פרובוקטיבי של עוד יום במשרד. הצצה לחיים של אחרים מדומיינים שגרים בקליפורניה ועושים חיים משוגעים, הו הריקבון. בסופו של דבר מדובר בעוד סדרה אמריקאית שנעשתה על ידי מקצוענים שעשו לעצמם רשימת מכולת ושכחו להסיר את הפיגומים. הם כתבו: קצב מהיר, מלים גסות שלא אומרים בטלוויזיה, סקס כפי שלא נראה קודם על המסך, מכתבים נזעמים של צופים חסודים. יצא להם מוצר מצליח אבל מזויף, פרסי אמי וגלובוס הזהב, והפרס הנכסף באמת: השתתפות בפרסומת לחברת הכבלים הוט בישראל.

קליפורניקיישן, הוט 3, 22:30

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ