ביקורת

ממתי מינוי מפקד חה"א פותח מהדורה?

כבר עכשיו, על בסיס תוכניות שייצאו לפועל ואולי לא, משדרי החדשות מכתירים את אשל כאיש חשוב. וגם: על הראיון של אתי דודאי לגיא פינס

מורן שריר | ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר | ביקורת טלוויזיה

איש חשוב בפוטנציה

תקנו אותי אם אני טועה (ויתקנו אותי, אני בטוח), אבל בדרך כלל מינוי מפקד חדש לחיל האוויר לא פותח את משדרי החדשות וגם אם כן, הוא לא תופס חלק כל-כך נכבד במהדורה. אמש, אחרי מינויו של אמיר אשל לתפקיד, היה נדמה שמגישי החדשות מדווחים על מינויו של קיסר חדש לכדור הארץ. שני הערוצים המסחריים נתנו פרשנות, ביוגרפיה של האיש ושוחחו עם טייסים במיל', ששיבחו את שר הביטחון והרמטכ"ל על המינוי.

הסיבה לחגיגה החריגה נאמרה בחצי קריצה. זה לא מה שאמיר אשל עשה, זה מה שאמיר אשל יעשה. עורכי החדשות צופים שאלוף אשל יהיה מפקד חיל האוויר של המלחמה הבאה ויעמוד בראש מבצע אווירי מסובך. כבר עכשיו, על בסיס תוכניות שייצאו לפועל ואולי לא, משדרי החדשות מכתירים את אשל כאיש חשוב. בין אם אלו יהיו חגיגות ניצחון או ועדת חקירה, אשל צפוי לככב בכותרות. אז למה לא להתחיל כבר עכשיו?

וכמובן איך אפשר בלי אושוויץ? המהדורות לא שכחו לציין את הטיסה של אשל מעל מחנה ההשמדה ב-2003. כי הרי אותו טייס שהגביה עוף מעל הנאצים, הוא זה שימנע שואה שנייה, שואת אחמדינג'אד. שוב, מערכות החדשות לא הצליחו להימנע מהקוקטייל המאוס של קיטש ומוות.

"החדשות", ערוץ 2 ו-10, 20:00

אשל. לא מה שעשה, אלא מה שיעשהצילום: ניר כפרי

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב ביקורות הטלוויזיה ישירות אליכם

בחיק המשפחה

אמש נעל את התוכנית של גיא פינס אייטם לא אופייני על מותו של איש עסקים בעת דיון בבית המשפט. המנוח, דוד דודאי, היה בעלה לשעבר של אתי דודאי, כוכבת תוכנית הריאליטי "מעושרות". האייטם כלל ציטוט מפרוטוקול הדיון על תקן "מילותיו האחרונות של המנוח", ושיחה קצרה עם כתב הפלילים, דורון הרמן, שהגדיר את הטרגדיה המשפחתית כאחד מ"הדברים הפסיכים והמשוגעים" שקורים בבית המשפט. עיקרו של האייטם היה ראיון עם דודאי בביתה. הגרושה, בתפקיד אלמנה, דיברה בפתיחות על בעלה, על מותו, על הרגע שקיבלה את ההודעה, על הבעיות שלו עם מס הכנסה והאחריות שהיא נושאת לגורלו בעקבות השתתפותה בתוכנית.

אפשר לזלזל באשה שבוחרת להעביר את הרגע הקשה בחייה מול מצלמות, ואפשר למתוח ביקורת על פינס ששלח צוות צילום לתעד שבעה עוד לפני הלוויה. אנשים במצבים כאלה נוטים להיצמד לקרובים אליהם, למי שהם מרגישים הכי נוח ובטוח בחברתם. אם אתי דודאי, שחיה בתוך סט צילומים והקרובים אליה הם דמויות משנה בתוכנית על חייה, בוחרת להעביר את היום הזה מול צוות צילום, מי אנחנו שנמתח עליה ביקורת?

גיא פינס, ערוץ 10, 19:00

מתוך "גיא פינס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ