שרון כידון ונערות הפיתוי. מה עבר לה בראש?

"נערות פיתוי", ערוץ 10, 21:00

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מה מניע את שרון כידון? זו שאלה שבאמת מעניינת אותי. כשגאוני העולם יסיימו את העבודה על מאיץ החלקיקים השווייצי ויגלו סוף סוף את החלקיק הקטן ביקום, הם יתפנו לפתור תעלומה חשובה באמת - מה עובר לשרון כידון בראש? מה גורם לה לעשות את מה שהיא עושה? כידון יצרה מה שמכנים בערוץ 10 "סרט תיעודי" על "תופעת נערות הפיתוי". מדובר בנשים שפועלות בשליחות חוקרים פרטיים כדי להתקרב למושאי החקירה, לפתות אותם ולהשיג מהם דבר מה כמו סוד מקצועי, הוכחה לבוגדנותם או סתם לחסל להם את הקריירה. כבר במשפט הראשון של הקריינות שלה, מודה כידון שלא מדובר בתופעה חדשה. אז למה היא יצרה את ה"סרט" הזה?

לא הצלחתי להבין אם יש לכידון עניין אישי שהניע אותה לערוך "סרט" על הנושא. לא הבנתי אם יש לה עמדה, דעה, השקפת עולם, שאלות שבאמת מציקות לה. מה גרם לה לבחור, מכל הנושאים שבעולם, דווקא את הנושא הזה? אם אני מזהה נכון, נדמה לי שכידון סקרנית ומוטרדת מהנשים שאיתן היא משוחחת. זו תגובה טבעית, נשים שמתפרנסות מלהפיל בפח גברים בשיטות רקובות, הוא עניין מסקרן ומטריד. יש כל מיני דרכים לתקוף את הנושא הזה. כידון לא בחרה באף אחת מהן. היא מראיינת את הנשים ושואלת שאלות לא מתוחכמות כמו "כמה רחוק את מוכנה להגיע?", או "אפשר להגיד שאת מכורה?", בלי שאלות המשך, בלי להקשות, בלי לתהות ולשתף במחשבות האישיות ולהסגיר מה דעתה בנושא ולמה היא בחרה בהן כמושא "הסרט הדוקומנטרי" שלה.

שרון כידון ונערת פיתוי. מה עבר לה בראש?

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

את החלל שבין השאלות הריקניות, ממלאים סיפורים עסיסיים, צילומי אילוסטרציה מעורפלים ומוזיקה סליזית שמזכירה משהו בין מותחן ארוטי רך לבין סרט פורנוגרפי לא רך בכלל. מנגינת הרקע, יחד עם השם הזול "נערות הפיתוי" והסיפורים הדרמטיים שעולים בפי המרואיינות, מסגירים שהמטרה של ה"סרט" היא להצית את הדמיון, לחרמן, לספק ריגוש. אין הבדל ממשי בין ה"סרט" הזה לבין סיפורי הזימה של עו"ד צבי לידסקי ז"ל ב"לאישה", מלבד העובדה שבסיפורים היפים של לידסקי היה הומור ומתח. הרגע המחליא ביותר ב"סרט" הוא זה שבו מסופר על פתיינית שנשלחה להתקרב אל השופט העליון בדימוס יעקב מלץ כדי לשאוב הוכחות לכך שהוא פסק בבוררות ממניעים פסולים. כידון משמיעה בסרט הקלטות קורעות לב של השופט מלץ בחודשים האחרונים לחייו משוחח בגילוי לב עם הפתיינית. את הסיפור האומלל הזה, על אשה שהתחזתה לאדם אוהב ואכפתי כדי להפיל בפח גבר קשיש ובודד, ליוותה כידון בכמה שאלות קלות ומחניפות כמו: "מה הרגשת כששמעת כשהוא נפטר?". כידון משוחחת גם עם הגברים הזחוחים ששולחים את הפתייניות למשימות בזויות. היא מקשיבה להם ומהנהנת. מה עובר לה בראש?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ