סערה בכוס של כלום

"אולפן שישי", ערוץ 2, שישי, 20:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

מה הכותרת שלך? - ובכן דני, מדובר בנס: מעל 7 מיליון אזרחים ישראלים לא קיפחו את חייהם אמש בסופה. - תודה לך. כתבינו נפרשו ברחבי הארץ, כמקובל במקרה של מלחמה או אירוויזיון. אחד בחצבני, אחד בתל אביב ואחת בהרי ירושלים. מסך מפוצל הראה את שלושתם רועדים מקור, ומתחתם לוגו של איש שלג חמוד ומטופש שלא הבין מה הוא עושה במזרח התיכון. הכתובית קבעה: "סערת סופ"ש". הסאבטקסט קבע: "סוף העולם מגיע".

מחזור החדשות הבלתי נגמר הופך כל משקע לאפוקליפסה. הכתבים לא יכלו להודות שמדובר במה שמכונה בעגה המקצועית-מטאורולוגית, "דרדלה". החובה לשמור את הצופים מול המסך קודמת לחובת הדיווח המדויק. השלושה ניסו בכל כוחם להעצים את הסיטואציה הפושרת. "רוחות חזקות והרבה מאוד גשם", דיווח גיא ורון מהחצבני. כן, זו ההגדרה של חורף.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

מערכות החדשות בטלוויזיה המסחרית עובדות קשה בהעמדת פנים שתמיד קורה משהו חשוב. בדרך כלל, הבלוף עובד. במקרים מסוימים (דיווחים ביטחוניים), הפרטים לא ידועים לנו והכתבים יכולים לנפח אייטמים שוליים. במקרים אחרים (במערכת הפוליטית), עצם הסיקור המופרז גורם לסיפור לתפוח. מזג האוויר הוא שונה. הוא לא רואה חדשות, הוא לא עורך סקרים והוא לא מתרשם מכך ששלושה כתבים נשלחו לשטח כדי לסקר אותו. אם הוא רוצה להיות דרדלה, הוא יהיה דרדלה.

בהמשך, עסקה המהדורה ביו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי. אחרי כתבה מאוזנת של נעם עמית, הגיע הזמן לשורה התחתונה של הפרשנים באולפן. אמנון אברמוביץ': "תראה דני, אני באופן עקרוני תמיד בעד העובדים ונגד המנהלים אבל...". מיד אחריו דיבר רוני דניאל: "אני בעד שבמקומות עבודה יהיה ועד שידאג לאנשים וישמור עליהם, אבל...". אחרי ה"אבל" של שניהם, הגיעה שורה תחתונה שדרשה לקבל את ראשה של אדרעי על שיפוד. דניאל הסביר מאיפה שאב את הידע שלו על רכבת ישראל. "אני דיברתי עם חקי", הוא אמר. "חקי" הוא אלוף במילואים יצחק הראל, שהיה מנכ"ל הרכבת. אם חקי אמר לרוני אז תאמינו לו שזה נכון. הרי זה חקי, החבר שלו מקורס מ"כים או קצינים או ממבצע ליטני.

אני לא יודע אם אדרעי מכשפה כוחנית או לוחמת חברתית אמיצה. אני מניח שהאמת נמצאת באמצע. אבל באולפן שישי אין אמצע. יש קורבנות ובריונים, מלאכים ושטנים. אברמוביץ' ודניאל צריכים לספק כותרת, הקיסרים מורים עם אגודלם אל הרצפה - דינה של אדרעי נחרץ. הם אמנם "בעד עבודה מאורגנת" אבל קשה לאולפן שישי, המזבח של ההגמוניה הישראלית, לעכל שאשה מזרחית לוקחת לעצמה כוח. ועוד כוח להשבית את רכבת ישראל, הסמל הפאלי המובהק ביותר בארץ, לפחות מאז המוביל הארצי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ