ציונות ירוק מפלסטיק

חלומות מפלסטיק, 22:30, הוט בידור ישראלי

מיה סלע
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
ביקורת טלוויזיה

הסדרה החדשה "חלומות מפלסטיק" מכונה דוקו-לייט. יש להניח כי כוונת ערוץ הבידור הישראלי לומר שהסדרה אינה כבדה חלילה או רצינית מדי, ושהיא מתאימה לקהל שלהם שמעוניין ב.. ובכן, בידור ישראלי. הסדרה מספקת הצצה לחדר הניתוח של אחד המנתחים הפלסטיים הידועים בישראל, ואל איברי גופן הלא מושלמים, כביכול, של כמה גיבורות. מדובר, למרבה השמחה, בסדרה שעשויה בעדינות, שאינה כופה את עצמה, נטולת קריינות מאוסה ודידקטית. סדרה שלא מכריחה אותנו לראות את הסכין חותך בבשר.

הבמאית עידית אברהמי כנראה סומכת עלינו שנבין לבד מה אנחנו רואים והיא יכולה לחיות גם עם העובדה שכל אחד יבין אחרת. נודה לה על כך, אם כי לא בטוח שמדובר במעשה ציוני (לאברהמי בניגוד לשר החינוך גדעון סער יש ביטחון עצמי, סער כבר היה בונה מזה מערכי שיעור).

יהיו כאלה שיבינו שגם הם חייבים ניתוח כי מעצב כלשהו אמר לקטיה הדקיקה שרוצה להיות דוגמנית, שהיא צריכה דיאטה. יהיו כאלה שיבינו שאסור להם לאכזב, כי הסוכנת של קטיה אמרה לה לא לאכזב ושלחה אותה להגדיל חזה. אבל יהיו כאלה שיבינו מזה משהו אחר. ייתכן בהחלט שבאלפי בתים יפתחו נשים וגברים את החלונות בשעת ערב ויצעקו "ק-ט-י-ה!" יקראו לה לעצור ולפנות את הזאבים מחייה. או אז תרעד הארץ, וקטיה תבין שאנחנו אוהבים אותה כמו שהיא.

אבל אולי זה לא מה שהיא תבין. אולי היא תבין שאנחנו צבועים, מתחסדים ויפי נפש. לא בטוח שנדע אי פעם מה קטיה חושבת. ד"ר קליין הפלסטי מתייעץ עם הסוכנת של קטיה לגבי גודל שתלי הסיליקון. הדוקטור מקדם במלים קרות שמתחזות לחמות את היפהפיות שרוצות, ואומר להן שהן מושלמות כפי שהן אבל מיד קורא להן בקמטוטים.

מנתחים פלסטיים מתוקשרים הם דבר מרתיע בלשון המעטה. אולי מדובר בשמרנות, ברצון לחשוב על רופאים כעל אנשים אלטרואיסטים, מצילי חיים. הקליניקה של ד"ר קליין היא סוג אחר של רפואה.

יש דבר מה נכלולי בהבטחה לחיי נצח ונעורי עד. אבל הטיפשות האנושית והכמיהה אל היופי והנעורים מפרנסים היטב את הספרות, השירה, האמנות, וגם את הטלוויזיה אז מדוע שלא יפרנסו גם את המנתח הפלסטי?

השאלה הנוספת שכדאי לשאול היא האם ניתוחים פלסטיים מפרנסים גם את הציונות, כולל גוש קטיף? גם זה תלוי בקטיה. בזמן שמאות האלפים יצעקו אליה מהחלונות "ק-ט-י-ה! אל תלכי", כדאי שידעו שייתכן שלקטיה היפה תהיה יום אחד קריירה בינלאומית. או אז היא תהיה הפנים של מדינת ישראל, ואם היא הפנים שלנו הרי רק נרוויח מכך שיישא אותם חזה זקוף. כך שייתכן בהחלט שבמקום לצעוק אליה מהחלונות שהיא מספיק יפה בשבילנו מוטב שנתפעל יחדיו מהמעשה הציוני שלה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ