אם לא תקרא, יבוא שוטר

"פגוש את העיתונות", ערוץ 2, 17:30; "המגזין", ערוץ 10, 20:00

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

אמש, שתי דקות מ"פגוש את העיתונות" הופקעו כדי להקרין קטע מוקלט שבו המפכ"ל לשעבר משה קראדי מוסר לאומה את דעתו על מצב השחיתות במדינה. זה היה משונה. ההחלטה להעלות מהאוב איש ציבור שסיים את שירותו לפני חמש שנים, כדי שידבר ללא הפרעה על נושא שאין לו שום רלוונטיות לשבוע החדשותי שעבר עלינו, היא בחירה מוזרה ותלושה מהמציאות. אני אחדד: מנקודת מבטו של עורך חדשות, מדובר בבחירה מוזרה ותלושה מהמציאות. מנקודת מבטו של יחצ"ן בהוצאת ספרים, מדובר ביום עבודה מוצלח. כי אירוע אחד שכן התרחש בשבוע האחרון דווקא מאוד רלוונטי לפינה הקטנה שקראדי קיבל בתוכנית. האירוע הזה הוא הגעתו לחנויות של הספר החדש מאת משה קראדי. ההופעה העצית של קראדי מול המצלמה רק הדגישה עד כמה האייטם הזה תקוע כעצם בגרון התוכנית. דנה ויס ניסתה לקשור באופן לולייני ולא הגון בין הופעתו של המפכ"ל בדימוס לבין שערוריית אשל. זה היה צולע אבל העיקר שעטיפת הספר התנוססה בגדול על המסך.

"פגוש את העיתונות" לא לבד. את מבצע היח"צ המאסיבי ביותר, הוציא קראדי לפועל במגזין של ערוץ 10. כתבה מחניפה של דורון הרמן הביאה את קראדי אל בסיס הקליטה של המשטרה וגם אל ביתה של אלמנתו של השופט עדי אזר, לה העניק את הספר ועיין בו, נהנה מכתיבתו. במהלך הכתבה המצלמה ליטפה את עטיפת הספר בחושניות, עוברת לאט על כל מילה. בזמן השיחה של הרמן וקראדי, הספר הונח על השולחן שביניהם. לא משנה איזו מצלמה צילמה (אחת את פניו של הרמן והשנייה את פניו של קראדי), הספר תמיד פנה לכיוון המצלמה. מעין קסם שכזה. קסם של מכירות בחנויות הספרים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

החדירה של עולם השיווק למשדרי החדשות, נכנסת לשלב חוסר הבושה. הרגע שבו הניח הרמן את הספר של קראדי (ואולי היתה זו דרישת היחצ"ן), על השולחן כאילו מדובר בתנ"ך וקראדי הוא עד, היא עוד רגע של התפוררות מבישה. צרפו לה את נגינת הפסנתר ברקע כשקראדי מספר על אהבתו לשוטרים, ותקבלו מסחטת דמעות וכסף. עיתונאים וחוקרי משטרה, תפקידם לחשוף את האמת ולא למכור ספרים. הרמן מספר בהתלהבות נרצעת איך "בספרו החדש, חושף קראדי בפעם הראשונה איך עובד המנגנון הזה מבפנים". הגיע באמת הזמן שמישהו יחשוף איך המנגנון הזה עובד מבפנים.

המפכ"ל לשעבר משה קראדי הוציא ספר חדש. מזל טוב. רנ"צ קראדי רוצה שאנשים יקנו את הספר החדש שלו. אם הוא היה זמרת, הוא היה הולך להתראיין בתוכנית בידור אבל משה קראדי הוא מפכ"ל בדימוס אז הוא הולך למשדרי החדשות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ