איכות הסביבה בערוץ 1: אפס תחקיר, אפס אג'נדה

נראה כי בערוץ 1 מעולם לא החליטו מי קהל היעד שלהם ובחרו בתוכנית נטולת עוקץ שהאג'נדה שלה היא שגם אם יש בעיות, אין בעיות

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אכזבה רבה נחלתי כשבשידור החי מחילופי הנשיאים ביניש וגרוניס הסתבר כי הגברת הראשונה נתניהו אינה בין המשתתפים במסיבה. היעדרה תמיד ממלא אותי צער. אירועים ממלכתיים שבהם יושבים יחדיו כל מנהלי הממלכה ויועציהם הם הזדמנות פז לבחינת המורמים מעם. מומלץ להוריד את עוצמת הקול לאפס ולהתבונן. אלה הם רגעים יקרים בהם כל הנכבדים חשופים למצלמות ולעם ניתנת האפשרות לקרוא להם בפנים. פניה של הגברת הראשונה, מאז פרשת אשל, הם חידה שטרם פתרנו.

אבל ראינו, למשל, את היועץ המשפטי יהודה וינשטיין, שנראה כאילו חצי חיוך תמידי על שפתיו. נדמה כי חיוכו מסמן שדבריהם של הנואמים הם הבל מוחלט. הוא משים את עצמו כמקשיב, אולם שפתיו כמו אינן מתאפקות ומתמלאות מין עווית של אירוניה מוחלטת. לכאורה, כמובן. או ראש הממשלה, שנראה כי מזמן לא ישב זמן ארוך כל כך והקשיב לאנשים אחרים. על פניו האפורות שעמום גמור ומצחו מבריק. כשנאם, הכריז נתניהו כי הוא זה שגנז כל חוק שעלה בחודשים האחרונים ועלול היה לפגוע בעצמאות מערכת המשפט. הוא לא הזכיר שמדובר בחוקים שהציעו חברי מפלגתו. ברוך קרא הסביר ששוב נתניהו הוא הראשון לזהות את גל החקיקה הבעייתי. אז מה הפלא שווינשטיין חצי צוחק?

מכאן הדרך היתה קצרה אל נכס נוסף של המדינה - הערוץ הראשון והתוכנית החדשה שעוסקת באיכות הסביבה בהנחיית אלון נוימן ושרון קנטור. אתמול דנו בנושא המים, או לפחות הצהירו שהם מתכוונים לדון בו. התוכנית היא קלאסיקה של ערוץ 1, אפשר היה להוסיף לטוב ולרע, אבל את הטוב עודנו מחפשים. לא ברור למשל, למה דבר די בסיסי כמו צילום נראה תמיד כל כך נורא, כאילו מישהו לא ניקה את עדשות הערוץ מאז שנות ה-50. איכות הסביבה עלול להיראות כנושא שאינו סקסי, בוודאי לא כמו גיא פינס שמציג באותה שעה את הרגליים של אנג'לינה ג'ולי. אלא שנראה כי הבעיה היא לא הרגליים של ג'ולי שדומות לרגליים של כל שאר הכוכבניות ולכן העניין בהן מוגבל. נראה כי בערוץ 1 מעולם לא החליטו מי קהל היעד שלהם. לפי הבחירה במנחים נוימן וקנטור אפשר היה לחשוב שהם מכוונים לקהל מעודכן, צעיר, מודע, מעורב. אלא שאז הושיבו את השניים בכר דשא כלשהו, שמו בפיהם בדיחות עבשות ומינימום תחקיר, והניחו להם לעשות תוכנית נטולת עוקץ שהאג'נדה שלה היא שגם אם יש בעיות, אין בעיות, שארץ ישראל יפה, ושהביקורת היא מן השטן.

"בסביבה טובה". אין בעיות, ארץ ישראל יפה

כך זכינו לתשדיר שירות לשלל גופים כמו המועצה לישראל יפה, חברת מקורות, נחל הירקון וגלעד ארדן. על רקע האינפורמציה הוויזואלית המקושקשת, הצבע הירוק הנורא שהמסך מלא בו, איזה סיכוי היה לנוימן וקנטור לגרום לנו לחשוב על איכות?

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ