ביקורת

מוטי קירשנבאום הפסיד במשחק "הרגז את השמאלן"

ההתפרצות של מוטי קירשנבאום במהלך שיחה עם חבר הכנסת זאב אלקין על שופט העליון סלים ג'ובראן, שלא שר את "התקווה", שירתה רק את אלקין

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

מוטי קירשנבאום איבד אתמול את העשתונות. זה קורה לו לפעמים. יש דיונים שבהם הוא בוהה בנקודה לא ברורה בחלל ונותן לעמיתו ירון לונדון לנהל לבד את השיחה. יש רגעים שבהם הוא מתנער ומתפרץ כמו הר געש שהחליט לחלץ עצמות. אתמול זה קרה.

הנושא היה שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, שלא שר את "התקווה" במקהלה עם חבריו לעליון. בשיחה עם חבר הכנסת זאב אלקין, שבא במיוחד לאולפן כדי לגנות את ג'ובראן על כך ששפתיו לא נעו לפי מילותיו של הרץ אימבר, קירשנבאום זעף, הרים את הקול, נכנס לדבריו של אלקין ונבח עליו: "אני חושב שהמעשה שלכם הוא לא לויאלי! אתה חושב שבאמת בקיצוניות הזו אתם לויאלים למדינת ישראל?! אתם מחרביה! אתם הרי מחרביה!". אלקין, מצדו, סירב להתרגז. הוא ענה לקירשנבאום בשקט וברוגע ואפילו העלה חיוך על פניו. היתה לו סיבה טובה: יש עוד מעט פריימריז בליכוד.

אלקין קיבל מלונדון ובעיקר מקירשנבאום חתיכת בונוס לחג. מבין כל המחוקקים שהתעמרו בג'ובראן ב-24 השעות האחרונות אלקין הוא זה שזכה לשבת על במת הכבוד של ערוץ 10. הנזיפה שספג לא פגעה בו, להפך. הוא היה מתאכזב אם קירשנבאום היה שומר על קור רוח. יש בימין משחק כזה, בשם "הרגז את השמאלן": מי שמצליח לעצבן שמאלן בכיר יותר זוכה בפרס הגדול. קל לחשוד שקירשנבאום עצמו יודע ששיחק לידיו של אלקין. "יש תחרות בימין הקיצוני: מי יהיה קיצוני יותר", הוא אמר דקה לפני ההתנפלות על אלקין, והמשיך ופירט את מירוץ ההסלמה הלאומני של אנשי ימין כמו ליברמן ובן ארי.

לונדון וקירשנבאום עם ח"כ אלקין. המגיש שאיבד שליטה על התוכנית

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אם כך, קירשנבאום מאמין שאנשי הימין מבקשים לאתגר את ישראל הנאורה, ושהם גורפים רווח מפגיעה בדמוקרטיה הישראלית ומהרגזת סמלי ליברליות כמו קירשנבאום עצמו. ובכל זאת, מדוע הוא מתעקש להתרגז? או שהוא באמת לא מצליח לשלוט על עצביו כשהוא נתקל בעוול, או שהוא משחק את המשחק שנדרש ממגיש טלוויזיה בתוכנית אקטואליה בידורית. כך או כך הוא לא קידם את האג'נדה שלו אלא העביר את הז'יטונים שעל השולחן לשורת הרווחים של אלקין. העובדה שההשתוללות של קירשנבאום משרתת את אלקין לא אמורה להניא אותו מלהביע את דעתו. אם הוא חושב שנעשה עוול אז תפקידו לומר זאת לצופים שלו. אם הוא באמת מתרגז - שיתרגז. הבעייתיות נובעת מכך שקירשנבאום לא איבד רק את השליטה על עצביו, אלא גם את השליטה בתוכנית. המרואיין שלו הגיע לאולפן כדי להשתמש בו לצרכים פוליטיים. קירשנבאום לא היה צריך ליפול למלכודת הזאת. המשחק הזה לא משרת אותו.

"לונדון וקירשנבאום", 18:00, ערוץ 10

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ