ביקורת |

"אנשים": אלירז שדה יוצא להגנת "קשת"

המסר הראשי: "האח הגדול" היא תוכנית שעושה רק טוב לאנשים. המסר המשני: סער שיינפיין ממורמר. הדובר שנשלח לחזית התקשורתית: אלירז שדה

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

"אנשים" היא תוכנית שאמורה לגלות לנו יותר על האנשים שעשו את היום. האם אלירז עשה את יום אתמול? לא במיוחד. את אלירז אנחנו יכולים לראות תמיד ובכל מקום, בטח אם זה תלוי בקשת. לאור המצב הבטחוני בדרום הוא גם הפך לכתב שטח. יש מעט מאוד דברים שאנחנו לא יודעים על אלירז שדה ואת המעט הזה לא נגלה בתוכנית "אנשים", ודאי שלא בכתבה של דני ענבר. טכניקת עריכת הכתבות של ענבר היא רכה ונעימה. כמו אם-פרה שמלקקת את העגל שרק נולד כדי לנקות אותו ולהגן עליו, כך ענבר מתייחס למושאי הכתבות שלו. הוא מעביר עליהם ויש, מנקה, מייפייף אותם ומגן עליהם מהעולם - משאלות קשות, מהאמת ומכתבים אחרים, רעים ממנו. למה נזכרו באלירז שדה דווקא אתמול? אז זהו, ששום דבר לא מקרי.

"אנשים" היא תוכנית השופר של קשת, מעין מפקדת דוברות שמנפיקה הודעות מטעם הזכיינית לצופים שלה. בימים האחרונים קשת נמצאת תחת מתקפה בעקבות פרשת שיינפיין-ד"ר רבינוביץ', ועכשיו הזמן להשיב מלחמה. המסר הראשי: "האח הגדול" היא תוכנית שעושה רק טוב לאנשים. המסר המשני: סער שיינפיין הוא לוזר ממורמר. הדובר שנשלח לחזית התקשורתית: אלירז שדה. המדיום: "אנשים". הלשון: של דני ענבר.

אלירז שדה ב"אנשים"

עוד כתבות בנושא: בכיר בקשת: הדיירים יודעים למה הם נכנסים | מפתחת "האח הגדול מגבה את "קשת" | האם "האח הגדול" היא קורבן בקרב בין "קשת" ל"ידיעות אחרונות"?

עשו לנו לייק ותוכלו לקבל את מיטב כתבות גלריה ישירות אליכם

הכתבה, שחלקים רבים ממנה מוחזרו מכתבה קודמת שנועדה לקדם את העונה הרביעית של "האח הגדול", הציגה את שדה כסיפור הצלחה - בחור עממי שידע קשיים כלכליים והתוכנית הפכה אותו לכוכב. קשת (באמצעות "אנשים") כביכול מתפעלת מההצלחה של שדה, אבל למעשה היא זו שהעניקה לו אותה באמצעות תוכניות טלוויזיה בהגשתו וקידום אישי מאסיבי. כששדה התייחס בכתבה לטענות של שיינפיין, הוא למעשה דיבר בשם קשת שמנסה לתפוס שליטה בסדר היום הציבורי. זהו קומוניקט יח"צ מתוחכם שיצא לא באמצעות מחלקת הדוברות אלא דרך תוכנית מגזין כביכול. ענבר, זה שאינו יודע לשאול שאלות קשות החניף לשדה, הודה שהם נוהגים להתכתב במסרונים, ואמר עליו ש"אותו המסך ממשיך לפרנס" (והדגיש את המילה "אותו") כדי שנבדיל בין שדה שמתפרנס מהצלחתו לשיינפיין, שכביכול מעוניין לסחוט את הזכיינית.

הקרב הנוכחי בין קשת לידיעות אחרונות הוא חלק ממערכה בין שני גופי התקשורת הגדולים במדינה, כשהקופה עליה נלחמים היא השליטה בסדר היום הציבורי ולמעשה בתודעה הלאומית. מגיש "אנשים", דרור גלוברמן, ציין ש"חשוב לזכור שבין שני הקצוות האלה (אלירז וסער), יש עוד עשרות אנשים שנכנסו לבית 'האח', יצאו משם והמשיכו בחייהם". אכן יש עשרות אנשים, אזרחים רגילים, שמשלמים מחיר על מלחמות השליטה, הכבוד והכסף האלו. השאלה היא אם ל"אנשים" אכפת מאותם אנשים.

"אנשים", ערוץ 2, 18:50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ