ביקורת |

"חדשות 10": הפוליטיקאים מתזזים את יעקב אילון לאולפן בירושלים

"חדשות 10 עם יעקב אילון", ערוץ 10, 20:00

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

בפתח מהדורת החדשות אמש הופיע שר הביטחון, צוהל ושמח כמו מסיכת פורים, וחיפש את עזה על המפה, חיפש ולא מצא. ברק התבדח עם אלוף פיקוד דרום ושידר ביטחון. זה טבעי, הוא שר הביטחון, מה הוא ישדר, חקלאות? אחר כך הופיע הרמטכ"ל ואמר כמה דברים בטון בוטח על סבב הלחימה האחרון, כל משמעותם היא: אנחנו צודקים, אנחנו בשליטה, אנחנו ננצח. נראה היה שהוא מרוכז בלנסות לגרום לנו להרגיש בטוחים. אחר כך חזרנו אל יעקב אילון באולפן. אותו אולפן ממוקם באזור ירושלים. הצבתו של המגיש מספר אחת בעיר הקודש היא אשרור לנצחיותה של העיר ירושלים, עדות לביטחון של ישראל בבירתה המהממת. אתם הרגשתם בטוחים?

חשוב להסביר: ערוץ 10 אינו משדר את החדשות שלו מירושלים אלא מגבעתיים, שם נמצאת המערכת וחדר הבקרה. שם גם נמצא יעקב אילון עד שמגיעה השעה לעלות ירושלימה ולהגיש את החדשות בתנאים מגוחכים, הרחק ממרכז העצבים. מי הציב אותו שם? לא המנכ"ל ולא העורך שלו, גם לא הצופים. החוק מציב אותו שם. תיקון לחוק הרשות השנייה קובע שחברות החדשות יקבעו את מושבן בירושלים. למה? כי מדובר בבירה הנצחית וכו' וכו'. אבל הסיבה האמיתית היא שחברי הכנסת מתקשים להגיע גם להצבעות במליאת הכנסת וגם לאולפן החדשות בגבעתיים כדי להצדיק את אותן הצבעות. הדרך מירושלים לגוש דן היא ארוכה והפקקים בה רבים, גם אם אתה שר ויש לך צפצפה יפה על גג רכב השרד. במקום שהפוליטיקאים יעשו את הדרך המפרכת הזאת, מוטב שאנשי התקשורת יעשו אותה. שהם יסעו לירושלים וככה המחוקקים יוכלו להתראיין בקלות רבה. אם הם לא רוצים, נחוקק חוק בעניין. לא מספיק לפוליטיקאים הערוץ שהם הקימו - פיזית - בתוך משכן הכנסת, או הערוץ הראשון שממוקם ברוממה, הם מתעקשים שגם המיקרופונים של ערוצים 2 ו-10 יהיו במרחק קפיצה קצרה.

"חדשות 10". עדות לביטחון של ישראל בבירתה המהממת

עשו לנו לייק לקבלת מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

החוק מטופש, התוצאה מסורבלת והמשמעות הרסנית. אילון נאלץ להצטופף באולפן צולע בנוה אילן (אמנם לא ירושלים אבל בכל זאת 02) כדי שיוכל לארח פוליטיקאים. האירוניה היא שהאולפן הנוכחי כל כך קטן, שאין לו אפשרות לארח איש. אפילו דני רופ לא נכנס. הפוליטיקאים, שמחזיקים את ערוץ 10 בביצים, אילצו את אילון לנסוע עד אליהם יום יום כדי שיוכלו להתבשם בחשיבות העצמית שלהם ועל הדרך לצבוע את כל גוש דן בצבעים כהים של חוסר לגיטימציה. אם מישהו חושב שמסע יומי של איש אחד לאזור ירושלים זה מה שצריך כדי שהיא תיראה כעיר בירה נצחית ולגיטימית, אז הוא לוקה במקרה חמור של חוסר ביטחון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ