ביבי, קושניר ולואי עולים על מסוק

"לואי", יס או, 22:05

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

לואי סי. קיי הוא קומיקאי ג'ינג'י שמנמן ומקריח. הדבר היחיד שיותר נורא מקומיקאי ג'ינג'י שמנמן ומקריח זה קומיקאי ג'ינג'י שמנמן ומקריח עם זקן צרפתי. וללואי סי. קיי יש זקן צרפתי.

בפרק הראשון של הסדרה שנושאת את שמו לואי יוצא לדייט מהגיהנום. אם נתוני הפתיחה שציינתי קודם לא מספיק נוראיים אז לואי, סטנדאפיסט שנון שיודע לשלוט בקהל שלו כמו החלילן מהמלין, מתגלה בדייט כגולם מגושם. בשיאו של הבילוי, על ספסל על שפת המים, לואי מתקרב לנשק את הבחורה והיא, מתוך פאניקה ודחייה, בורחת, עולה על מסוק שמחכה לה ונעלמת בקו הרקיע של מנהטן. אין סיכוי לראות סצינה כזאת בטלוויזיה הישראלית. זה לא רק עניין של תקציב. לאחד הפרקים של "מסודרים", למשל, הביאו פעם מסוק. אבל גם אם זה לא היה מסוק אלא כרכרה, לואי סי. קיי לא היה מצליח לשכנע את קודקודי התעשייה המקומית בנחיצות התסריטאית בכך שהרכב יופיע משום מקום, יניע וייעלם באלגנטיות. "רגע, אולי נעשה סצינה שלמה סביב המסוק?", יציע מנהל התוכניות של הזכיינית, "אולי הבחורה מתקשרת לשירות חילוץ מדייטים גרועים?". מישהו בחדר יסנן "גאוני" ויציע שהמסוק מתעכב כי הוא בדיוק משתתף בהפצצת הכור האיראני.

לואי סי.קיי. מוזרות שלא תשתלב באקלים הטלוויזיוני הישראלי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב כתבות גלריה ישירות לפייסבוק שלכם

מנהל התוכניות יתלהב וימשיך: "אולי בכלל ביבי מטיס את המסוק והוא ממהר להגיע לאיראן. צריך שביבי יהיה הטייס, אולי נביא את מריאנו? או קושניר!". מזכירת ההפקה תמלמל שזה "מבריק" בזמן שאחד מעורכי התוכן, ננס רוחני נוסף, יציע: "אולי נביא סלב? חייבים סלב. בואו נשים את הילה נחשון עם מריאנו במסוק. נוכל למכור ככה אייטם לגיא פינס". המפיקה תתקשר לסוכן של הילה נחשון, מנהל התוכניות ילטף לעצמו את הראש בעונג, ולואי סי. קיי יקפוץ מהקומה החמישית אל אדמת הטרשים של רמת החייל.

"לואי", שעלתה אמש בערוץ יס או, היא סדרה מוזרה, מהסוג שאין בארץ וגם לא יהיה באקלים הטלוויזיוני הנוכחי. הסדרה היא שיקוף של הסטנדאפ של סי. קיי. הסצינות ממחיזות את העולם הפנימי האפל, החולני, המדכדך ובאופן מעוות גם רב ההיגיון של סי. קיי. בהמשך העונה, ובעיקר בעונה השנייה, הסדרה תשתכלל ותהפוך לאפלה וקיצונית וקשה לעיכול, ונהדרת עוד יותר. באמריקה "לואי" משודרת ברשת FX, לא בדיוק שיא המיינסטרים או מקום שמאפשר התנסות בהומור שונה ומתוחכם יחסית, שבו יותר מדברים על מוות ופחות אוהבים את ריימונד. ישראל היא מקום קטן וצר שוליים. זה הגורל הארור שלנו. הבעיה היא שתעשיית הטלוויזיה הולכת ומתמקצעת בחיסול כל פוטנציאל לשוליים ובהפיכת המיינסטרים והבדיחות הגרועות לחזות הכל. זה אפל ומטריד, כמעט כמו הקומדיה של לואי סי. קיי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ