ביקורת |

ההיסטריה של מגישי החדשות

רומי נוימרק היא קרת רוח, נטולת מניירות ואימה והצפייה בה קלה. בדיוק בגלל זה היא לא תהיה המחליפה של יעקב אילון

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

למה זקוק מגיש החדשות? לחוש מידה. ההבדל בין החדשות כפי שהן מוגשות בערוצי החדשות בארץ לבין החדשות כפי שאפשר לצפות בהם בערוצים זרים דוגמת בי-בי-סי ניכר בעוצמת הקול והמימיקה, בקור הרוח. ממה שנצבר עד כה נראה כי לרומי נוימרק, שמגישה את מבזק החדשות של ערוץ 10 שמשודר אחרי לונדון וקירשנבאום ולפני גיא פינס, יש חוש מידה, וחוש מידה זה לא דבר של מה בכך. צריך לעצור רגע ולטפוח על שכמם של אנשים קרי רוח, במדינה שקור הרוח אוזל ממנה וכולם כל העת ממצמצים. פני פוקר אין עוד בנמצא לא אצל ראש הממשלה, לא אצל שר הביטחון, לא בין מגישי הטלוויזיה, וגם מבקרות הטלוויזיה נוטות למצמץ.

יונית לוי, הקיצונית מבין מגישי הטלוויזיה היא גם המגישה שזוכה למרבית הרייטינג. הסיבה לכך שהיא זוכה לרייטינג גבוה, מעבר לעובדה שערוץ 2 הפך למדורת השבט, לברירת המחדל, היא העובדה שלוי מגלמת את הגישה הישראלית הרווחת. רוב הישראלים בעד מידה כנגד מידה, ולוי מביאה למסך מימיקה קשה, נוזפנית, חמורה, מזועזעת תמידית, מעין פנטומימה של אסון שקרה, קורה ויקרה, כל כולה אומרת עין תחת עין ושן תחת שן. למרות שאומרים עליה לא פעם שהיא קרה, היא דווקא ישראלית לעילא, נטולת איפוק וקור רוח, נטולת חוש מידה.

רומי נוימרק הפוכה ממנה ולכן הצפייה בה היא הקלה. החדשות קשות גם בלי פנטומימה של אימה, ונוימרק שומרת על קור רוח. הכותרות שהציעה אתמול היו על סדר היום של כל המהדורות: אין חדש בבית. אירועי טולוז, שרת האיחוד האירופי, שמעון פרס והאינטלקט של בשאר אסד, וכתב התרבות נדב בורנשטיין שתמיד נראה כמו ההפך הגמור מנוימרק.

מבזק חדשות שבע. נוימרק טבעית, בורנשטיין בהיסטריה

בורנשטיין הציג סרט חדש של עמוס גיתאי, אלא שבעוד נוימרק מנהלת את השידור בטבעיות בורנשטיין בהיסטריה תמידית. נראה שלא נאים בעיניו הרגעים המתים המתקיימים בין מלה למלה, והוא מנסה להכניס ביניהם עוד מלה. ועוד. הוא ממהר וכביכול נלהב, מגיש נושאי תרבות כאילו היה מנחה מופע בידור בווגאס.

"שלום רומי!" צוהל בורנשטיין כאילו הוא עומד להציג בפניה רקדניות קאן-קאן לצד חקיין של פרנק סינטרה שישיר מחרוזת. למרבה המזל נוימרק לא נכנעת לקרקס וגם עמוס גיתאי לא נכנע ואמר כי "מי שאוהב את ארצו גם מעביר עליה ביקורת". קור הרוח נחוץ לנו יותר מתמיד.

מעלותיה של נוימרק כנראה יגרמו לכך שלא תוכל להחליף את יעקב אילון בחדשות 10. עם ישראל בוטח במגישי חדשות גבריים, ביטחוניסטים, מאיימים. אולי לכן אימצה לעצמה יונית לוי את המניירות שהפכו אותה למלכת החדשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ