הקהל יעמוד דום לשירת הג'ינגל

נאום הניצחון של שאול מופז, ערוץ 1, 02:00

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

קצת אחרי 2 לפנות בוקר זחל שאול מופז לכיוון במת הניצחון כשהוא מוקף מקורבים, פעילים וצלמים שחסמו את דרכו. בזמן שהוא ניסה לכבוש את הבמה, השופטת עדנה בקנשטיין עוד ניסתה להכריז על התוצאות הרשמיות ולהוסיף מלות סיכום משלה. הקהל ברח ממנה כדי לנסות ולהריח מקרוב את יו"ר המפלגה הטרי, הצלמים הפנו לה גב ומהרמקולים בקע פתאום הג'ינגל הישן של "קדימה" וסתם לה את הפה. זה היה מרתק לצפייה. שני אנשים עם מטרה נאבקים בהמון כדי להשיג את שלהם. השופטת בקנשטיין לא ויתרה על פסיק בנאום. מופז, אחרי קרב קשה, רצה לערוך את מצעד הניצחון - מהמעלית לבמה - ללא מפריע. מי ישיג את מי? מי יוותר? מהבית זה נראה כמו מקצה זחילה אולימפי.

בימים האחרונים התייחסתי כאן לעימות שנערך בין מופז ללבני בחדשות ערוץ 2. מחנה מופז, שסירב לאורך כל הקמפיין להפגיש את המועמד עם המועמדת, יצא מגדרו להבהיר לתקשורת שהשניים לא מנהלים ביניהם אינטראקציה. המאמץ האסטרטגי שלהם הצליח ככל הנראה להטעות גם אותי ולגרום לי להבין שמופז ולבני התראיינו בנפרד זה מזה. מכל בירורי בדיעבד עולה, שלא נפל פגם בהתנהלות חדשות ערוץ 2. שני המועמדים התראיינו במקביל, ביודעם כי זוהי מתכונת הראיון וכשכל אחד מהם שומע את המתמודד האחר בזמן אמת. טעיתי בפרסום המקורי, ואני מצר על כך.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

שאול מופז. מהבית זה נראה כמו מקצה זחילה אולימפי

חזרה לפתח תקווה. באמת שקשה לתאר את הברדק הקולוסאלי שהתרחש באולם הצפוף עם בואו של מופז. הבלגן הברברי הזה שודר בערוץ הראשון. גם השידור שלהם לא הצטיין בסדר וניקיון. עודד שחר, אולי עדיין על מוד אוטומטי של מגיש "פוליטיקה", נדחף באמצע הדברים של אורחיו ונכנס אתם לקקופוניה של ברברת בלתי מובנת. אפילו לא היה באולפן פולמוס ייצרי, פשוט רצון של שחר שקולו יישמע, יגבר על האחרים וינצח. באותם רגעים לא עניינה אותו החוויה שמקבלים הצופים בבית אלא רצונו הפרטי להיות צודק ולהישמע. התחושה הזאת אפיינה רגעים רבים בשידור הלילי הארוך. שחר, איילה חסון ובועז שפירא לא פנו אל הצופים אלא לעצמם, הם ניהלו דיון כאילו אין קהל במשוואה. הערוצים המסחריים, שלא שידרו את הנאום, מודעים בכל רגע לצופים בבית. גם במשדרי החדשות יש להם תודעת שירות של חברה פרטית, הם מתקשרים עם הלקוחות ומעוניינים לרצות אותם. אחרת אין להם קיום. הערוץ הראשון, גוף ממשלתי כמו משרד הרישוי, פחות מתעניין בקליינט. זה טבעי. עם סיום נאום הניצחון, דליה איציק נתנה הוראה: "עכשיו הג'ינגל" ומהרמקולים בקעה, בטעות או לא, "התקווה". הנדחפים על הבמה מיד נעמדו דום. "ג'ינגל", כן, זו עוד דרך להתייחס להמנון הלאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ