מה קורה כשאייל גולן מככב במשדר צדקה בערוץ 2

הזמר הפופולרי תרם את הוד כוכבותו, פליטי האח הגדול כיבדו בנוכחותם ובשידורי קשת החליטו לטבול לנו את הראש בשתן של עצמנו

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אתמול, בשעה שראש הממשלה הצטרף לעסקי האנימציה, הצטרף שר התקשורת והרווחה כחלון לעסקי החוצפה. בעוד נתניהו מצייר עץ עם שורשים שאחד מהם הוא הדמוקרטיה היקרה לו, הסתבר כי דאגתו של כחלון נתונה להשפלת הרעבים, הנגרמת לדבריו מקיומן של עמותות המזון. לדידו, לא הרעב משפיל אלא המצלמות שמתעדות את הרעב. כחלון אולי מבקש לכבות את המצלמות שמשפילות אותו ואת ראש הממשלה בכל חג מחדש, אבל בגלל שנתניהו דואג לדמוקרטיה ואי אפשר לכבות את המצלמות, הוא בועט בעמותות. בכך הוא עלול לגרום לצופה הטלוויזיה לחוש חיבה, כמעט, כלפי משדרי ההתרמה הבלתי נסבלים. כמעט.

בתוכנית ההתרמה ששודרה אתמול, המנחה אייל גולן היה מבוהל למראה. גולן, שמתייחס אל עצמו כאל ארגון גדול, הסביר כי זו השנה השלישית שהוא וארגון "לתת" משתפים פעולה. גולן נותן חסות, מי לא ייקח אותה ואיך אפשר בכלל ללעוג לכוונות טובות. ייתכן שהטלפרומפטר לא עבד ולכן גולן גימגם, אולי העוני היכה אותו בתדהמה. רעב עלול להוציא אנשים מאיזון. באיזשהו שלב הוא פנה אל אורחיו שיצאו אתמול מבית "האח הגדול" ושאל: "איך החיים ככה באופן כללי?". טלוויזיה במיטבה.

שידורי קשת לא מפספסים הזדמנות לעשות טוב ולתת לעם את מה שמגיע לו, וכך הושיבו ליד גולן את האנשים שיצאו מבית האח הגדול. הם נראו חסרי אונים, תשושים, אבל עדיין ממושמעים לחלוטין. כל עוד זה כך, ידהרו עליהם. בטח אם אפשר להוכיח כך שהטנק הדוהר הזה הוא "טנק מצוות". מלבד דיירי "הבית", היו גם פריצות שידור מרתקות ובהן קבוצת אנשים, שאותם כבר ניתן לכנות פליטי האח הגדול, עומדת ליד משאית עמוסה בחבילות מזון ומלהגת. ההבדל בין אדם שיצא אתמול מבית האח הגדול לזה שיצא ממנו בעונה הקודמת הוא עצום. הוא דומה להבדל בין אזרח לפליט. האזרח יושב ליד אייל גולן, הפליט כבר נמצא ליד המשאית.

אייל גולן במשדר ההתרמה. מגמגם ומבוהל

אבל איך נדבר נגד משדרי התרמה? אייל גולן תרם את הוד כוכבותו כדי לאסוף כסף בשביל אנשים שאין להם מה לאכול, שידורי קשת תרמו קבוצת אנשים ממושמעים שעוד לא יודעים מה טוב להם, וזמרים כמירי מסיקה ודודו אהרון נתנו קולם בשיר. כולם ידעו לומר חזור ואמור שיש לנו עם נהדר. אז מה אם גולן גימגם, אולי מוטב שכך. אולי גמגום ותורים לאוכל הם צו השעה. בעוד כחלון מבקש לחסל את התורים כדי שלא נראה את פנינו המכוערים, אולי עדיף שנמשיך לצלוע בפומבי. אולי המשדר הצולע שהוביל גולן היה מתוכנן להיות כזה. מין שיקוף אירוני, מתוחכם ונטול אנימציה ממשלתית, למציאות. החלטה אלטרנטיבית-חתרנית של קשת, הידועה בחתרנותה, לטבול לנו את הראש בשתן של עצמנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ