"הישרדות VIP": גיבורים זה משעמם

"הישרדות VIP", ערוץ 10, שבת, 21:30

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

מייקל לואיס זה לא שם של בן אדם, זה שם של גיבור. ובאמת, מייקל לואיס מנהל חיים של גיבור. כשהוא מגיח ומפר את שלוות היום-יום נטולת המייקל לואיסיות שלנו, אנחנו לא מרגישים שאנחנו בנוכחות של בן תמותה. יחסית לבן אדם בן 25, לואיס הולך די הרבה בלי חולצה.

כשהוא מגיע להשקה של משקפי שמש, מלווים אותו ידידיו הנאמנים: שרירי בטן וקיבורת שיכלו לפאר מתעמלת מזרח גרמנית. לאלה נוסף גם חיוך קטן ושחצני. מספיק חיוך בשביל להגיד: "אני מייקל לואיס", אבל לא מספיק גדול בשביל להתרגש מזה. כבר בדקות הראשונות של עונת הידוענים של "הישרדות", זרקו את מייקל לואיס לתוך ביצה כדי לשרוד במשחק. על ההתחלה נתנו לנו מנה מזוקקת של אחת ההנאות הגדולות של ריאליטי ידוענים - לראות אותם מושפלים.

אנחנו רגילים לקרוא עליהם במדורי רכילות, יש להם שרירי בטן, הם חיים את החיים היפים עם חופשות ספא בחינם, דרינקים בחינם, אריזות שי של משקפי שמש ונסיעות במונית (!) על חשבון ההפקה. אבל לא מספיק לראות אותם מתבוססים בבוץ, הרי מייקל לואיס תוך דקה קיפץ בקלילות מהביצה. אז מעלים הילוך.

את העבודה שהבוץ לא עושה, יעשה התקף לב. הפרק השני של "הישרדות VIP" נפתח עם הסתלקותו של לואיס מהתוכנית אחרי שבמשימת החסינות הרגיש לחץ בחזה ונשבר. בלי מייקל לואיס אנחנו נשארים עם גיבורים בסדר גודל של נטלי דדון. לתוכניות ריאליטי-ידוענים בישראל יש חיסרון מובהק מול המקבילות החו"ליות. בחו"ל אין לצופה הממוצע גישה לידוען ההוליוודי - לא אליו ולא אל החיים האמיתיים שלו.

מעטים יודעים איך קונאן אובריאן נראה בלי איפור, האם הוא באמת כל כך גבוה במציאות, האם הוא נחמד לצוות שלו או שמדובר במפלצת עם עניבה. זה מה שהופך תוכניות סלבריאליטי לכל כך מרתקות. בישראל זה כמובן שונה. את איתי תורג'מן אפשר לראות קונה בוטנים בפיצוציה ואת אנה ארונוב מכירים הסועדים העשירים והמבוגרים במסעדות היוקרה של תל אביב. "הישרדות VIP" לא מגשרת על הפער הלא נודע בחיי הידוענים, כי אין בארץ פער כזה. לא מפתיע לגלות שאיתי שגב הוא איש משמח, שלמשה פרסטר יש קסם נוגה, שאושרי כהן הוא אדם לא מצחיק ושאת דורון ג'מצ'י לא היינו רוצים אתנו באי בודד גם תמורת מיליון יורו.

"הישרדות VIP" מצליחה להסתדר בלי אפקט השוק האוטומטי שנוצר כשאנחנו רואים ידוענים משלשלים בשיחים. בינתיים, הליהוק הפנטסטי והטון הקומי יוצרים תוכנית טלוויזיה כיפית, גם ללא גיבורים. בסך הכל זה הגיוני - גיבורים זה משעמם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ