חתן וכלה כפתרון לטלוויזיה בינונית

"משחק החתונה" הוא שעשועון אתגרי סטנדרטי ואפילו חסר השראה, שבא לפצות על השגרתיות שלו באמצעות שימוש בנשק הכבד של מוסד החתונה

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

דמיינו סיטואציה: גבר ואשה נכנסים למעלית הומה בקניון עזריאלי. לא מעניין במיוחד. עכשיו דמיינו שאותה אשה לובשת שמלת כלה והגבר חנוט בחליפת חתן שחורה עם נצנצים. באופן אוטומטי הסיטואציה השתדרגה מרגע זניח כמו מיליונים לפניו לפריים של אלכס ליבק. הטלוויזיה, כמו אמנויות נרטיביות לפניה, מחבבת את מוסד הנישואין. במיוחד היא אוהבת את מוסד החתונה. לא צריך להסביר למה אבל אפשר לציין כמה מילות מפתח שעוזרות: אהבת נצח, המון כסף, כלה היסטרית, לחץ, קבבונים, ליאור נרקיס, אלכוהול, צ'קים. עונות שלמות של תוכניות דחקה-ריאליטי כמו "Bridezillas" בחו"ל ו"עונת החתונות" בארץ, התבססו על תשלובת הרומנטיקה-היסטריה שמלווה לטקס הקידושין. "משחק החתונה" היא תוכנית מסוג שונה - הנושא שלה הוא לא באמת החתן, הכלה והחתונה. הם רק התירוץ.

בפרק הפתיחה ששודר אמש התנסו נאווה שכטר ושחר מורד במשימות שונות תמורת פרסים. "משחק החתונה" הוא שעשועון אתגרי סטנדרטי ואפילו חסר השראה, שבא לפצות על השגרתיות שלו באמצעות שימוש בנשק הכבד של מוסד החתונה. במקום צמד מתמודדים - חתן וכלה; במקום סתם פרס כספי - החזר על הוצאות החתונה; במקום משימות רגילות - החניית לימוזינת חתן-כלה ברוורס. וגם משימות רגילות. רגע השיא שבו המנחים טל ברמן ואביעד קיסוס מכריזים על הפרס הגדול, נערך במהלך החתונה (כן, הם עושים חתונות עכשיו). כל הגימיקים האלה נועדו לחפות על שעשועון פיזי עצל. התוכנית עושה שימוש בריגוש האוטומטי שנוצר ביום החתונה כדי להצית אשליה של דרמה במקום שבו אין דרמה. זהו טריק קל, גם אם לא זול, ויש רגעים שבהם קל לצופה ליפול לאשליה.

האלמנט החתונתי היחיד שבאמת מוסיף ריגוש וערך מוסף לתוכנית, הוא קיום כל המשימות ביום החתונה עצמו, שעות ספורות לפני שהאורחים מגיעים. המתח העצום של זוג ביום נישואיהם, מכניס עניין לשעשועון ומצליח לרגעים להדביק את הצופים באווירה מורטת העצבים. מעבר לכך מדובר במוצר פושר בתחפושת. אין סיבה שנמצא את עצמנו מרותקים למסך בזמן שהמשימה שניצבת בפני המתמודדים היא לשכנע זוג חברים שלהם לחלוב נאקה. כן, בסוף החברים נאלצים גם לשתות את שייק חלב הנאקות אבל למה זה אמור לעניין אותנו? מילא אם הכלה היתה צריכה ללגום.

ברמן וקיסוס חינניים וסגנון ההגשה שלהם לא מנג'ס כפי שהיה ב"ווייפאאוט". במידה רבה הם עוזרים לרכך את הלחץ של המתמודדים ומפצים על איזה שהם לאות וחוסר עניין שנושבים מהתוכנית. החתן והכלה מוסיפים תפאורה חגיגית ודרמטית אבל הם לא מצליחים להסתיר שחסכו על הדי ג'יי ושהקינוח פרווה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ