"שקר הגז" של רפי גינת: הרבה אוויר חם

התחקיר של מערכת כלבוטק הוא כנראה הנושא הקטן ביותר בהיסטוריה שהוקדש לו כל כך הרבה זמן מסך. הוא הופך את כל העניין לפארסה קומית

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

ערוץ 10 החליט לא לשדר אמש את "הישרדות" בגלל שבאופן מסורתי ערב ל"ג בעומר מניב נתוני רייטינג דלים. יש משהו משעשע בהתבטלות של תוכנית הריאליטי מול ל"ג בעומר. מדורת השבט החדשה, זו שמתיימרת לקבץ את עם ישראל סביב הרגש, המתח, הלעג לחלש, הבוז לשחצן והחיבה לאיתי שגב, נאלצה להודות בתבוסה מול מדורה שבטית אמיתית - כזו עם גחלים, תפוחי אדמה, שירים גסים וסירחון פיזי, כזה שאפשר להרגיש על הבגדים. אם הטלוויזיה המסחרית בישראל היתה מכירה בערך "אירוניה", היא ודאי היתה מודה שזה מקרה קלאסי.

בזמן שערוץ 10 הסתפק בשידור חוזר לסרט תיעודי של מוטי קירשנבאום, ערוץ 2 חשף את שקר הגז הגדול. "שקר הגז" הוא תחקיר אפרורי עם שם של סטאלג. זהו חלק שני מתוך משדר של מערכת כלבוטק תחת קריינותו מדירת השינה של רפי גינת. נושא התחקיר הוא הרשלנות שבה מטפלים בארץ בבלוני גז. הרשלנות הזאת מסכנת חיי אדם. הרבה דברים מסכנים חיי אדם, גם צמיגים משומשים מסכנים חיי אדם. ובכל זאת, אף אחד לא היה חושב להקדיש שלוש שעות פריים טיים (בשני חלקים) לכתבה על צמיגים משומשים. אני רק מקווה שלא נתתי לרפי גינת רעיון.

"שקר הגז" הוא כנראה הנושא הקטן ביותר בהיסטוריה שהוקדש לו כל כך הרבה זמן מסך. התחקיר הזה נמרח, חזר על עצמו, ניפח כל פרט וניסה להפיח המון אוויר חם בנושא פושר ולא מעניין. כדי להפוך את סקנדל בלוני הגז ליותר סקסי ומזרה אימה, גינת ניסה לקשור בין כל מקרי הרשלנות שהוא ליקט כדי להציג רשת סבוכה של חאפרים וחלטוריסטים שחברו יחד כדי לסכן את שלום הציבור. גינת אוהב להשתמש במלה "חאפרים". הוא מסנן אותה בשטנה, כאילו מדובר באנסי ילדים. ג.ר. הוא חאפר. הוא חיבר בלוני גז ללא הכשרה מתאימה. בשידור הוא מופיע כשפניו מוחשכות וקולו מעוות. לרגע היה אפשר לחשוב שמדובר בעד מדינה במשפט של העולם התחתון ולא באחד שבא להרוויח כמה גרושים. רפי גינת חושב שאם הוא ייצור אשליה של איזו קונספירציה נרחבת ומרושעת להעלות את ישראל בלהבות, ניקח יותר ברצינות את התחקיר שלו. השאלה שצריך לשאול היא למה הוא רוצה שניקח את התחקיר שלו ברצינות.

הניפוח של תחקיר הגז - אייטם שלא מחזיק יותר מכתבה בת שתי דקות בחדשות - מגחיך את נושא רשלנות הגז והופך את כל העניין לפארסה קומית. גינת לא מייצר פאניקה כי חשוב לו שניזהר עם ספקי הגז שלנו, הוא מייצר פאניקה כדי שנשב לצפות בתוכנית שלו. בכל זאת, ערב רייטינג קשה הוא ל"ג בעומר.

רפי גינת ב"שקר הגז"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ