ישראל מחכה לעידו רוזנבלום

"50 דברים שחייבים לדעת", ערוץ 2, 21:00

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

לפני חמש שנים היה עידו רוזנבלום ההבטחה הגדולה ביותר של ערוץ 2 ונראה שלעד הוא יישאר כזה. ב"מונית הכסף" - תוכנית מאוד לא ערוץ שתיימית במהותה - הבריק רוזנבלום כמגיש שנון שמצליח להוציא את המרב מהפקה פרטיזנית ואולפן שנוסע על 1,800 סמ"ק. מאז היה ברור שהנה - הגיע דור העתיד של המנחים. הוא לא צריך לעשות הרבה, רק לחכות להזדמנות הנכונה, לשלוף את החיוך המקסים, והמפתחות לממלכה ינשרו אל ידיו.

מכיוון שההבטחה הזאת רק מחכה להתממש וברור לכולם שזה עניין של שבועות ספורים עד שהנסיך יבוא לקטוף את הכתר שמגיע לו, לאף אחד כנראה לא דחוף שזה באמת יקרה. ניסו למצוא כל מיני פתרונות שהולמים את מידותיו, לפחות לבינתיים: "אליפות העולם בדקה" היתה מעין משחק חברה של כיתה ד' שהפך בטעות לשעשועון שאפילו הגיע בטעות לשידור איזה פעם או פעמיים. "איזה יום" הוא חלטורת דחקות גרועה שרוזנבלום הגיש עם אבי נוסבאום ושי גולדשטיין עד שימצאו לו משהו רציני. עכשיו יש את "50 דברים שחייבים לדעת" - עוד ניסיון להכניס את עידו רוזנבלום לאולפן מושקע ולקוות שיקרה משהו גדול. הצ'ארם שלו, הקוליות, הממזריות שעבדה כל כך יפה על בליינים שתויים כשהוא ישב מאחורי ההגה, כל זה חייב לצוץ איכשהו. הרי מדובר בכוח עליון. ובכן, אם אתם חייבים לדעת, זה לא עובד.

עידו רוזנבלום. מנסה להעביר את הזמן עד שההבטחה תתממש

מה אתם חושבים על "50 דברים שחייבים לדעת"? דברו על זה בפייסבוק

מדובר בשעשועון ידע רגיל, לא שונה מ"אחד נגד מאה" או "משאבת הכסף" אבל פה יש טוויסט: המתמודדים נבחנים על מושגים שהם חייבים לדעת. כן, הם - כלומר אנחנו - חייבים לדעת. אחרת מה? אחרת ערוץ 2 יתאכזב מאיתנו - שנים הם משדרים לנו, מחנכים אותנו, מזינים אותנו בידע וכשהם מחליטים לבחון אותנו, הם מגלים שהם גידלו עם של בורים. רוזנבלום חוזר שוב ושוב על הציווי הזה: "אתם חייבים להכיר את המושג נלסון מנדלה", "אתם חייבים לדעת מי צייר את היצירה". צוואת ערוץ 2 - שנהיה חכמים מספיק בשבילם - היא הייחוד של השעשועון הזה. הוא חסר אופי, חסר מבנה וחסר מתח. הדבר היחיד שיש בו זו יוהרה ריקנית ואת חיים אתגר בחדר הבקרה. השעשועון מנצל יפה את כישוריו של אתגר אשר עומד מול המצלמה ומדקלם סטטיסטיקה על אחוזי ההצלחה של אזרחי ישראל במבחן ומאחוריו הכיתוב הגדול והשערורייתי: "הציון של המדינה". הבנתם? ערוץ 2 נותן לאינטליגנציה שלכם ציון.

ועידו רוזנבלום? הוא עומד שם, בחולצת כפתורים וחליפה, מנסה לשדר רצינות ולהעביר את הזמן עד שההבטחה הגדולה תתממש.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ