אמבוש לאור יום

חמוש בגסות הרוח הטיפוסית לו, השתלח אברי גלעד בתוכנית הבוקר בצלם פפראצי, אותו הזמין כדי לדבר על סיקור הביקור של מדונה, כאילו הוא עצמו סממן של נימוס ועדינות

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר
מורן שריר

"העולם הבוקר", ערוץ 2, 07:00

אתמול בתוכנית הבוקר שלו, נהג אברי גלעד בגסות רוח. עד כאן זו לא ידיעה מרעישה. אברי גלעד נהג בגסות רוח כפי שציפור מצייצת וכפי שדבש מדיף ריח של דבש. זה מה שהדבש יודע לעשות. ובכל זאת, זה היה שונה. האייטם עסק בהתנהגותם של צלמי הפפראצי בזמן ביקור מדונה בישראל. למעשה מדונה היתה רק תירוץ, גלעד רצה לתקוף את תופעת צלמי הפפראצי. מההתחלה היה ברור שהוא בא לדיון עם עמדה נחרצת ושאין בכוונתו להקשיב. הייצר שנשב ממנו, כבדרך כלל, לא היה סקרנות, אלא צורך להוכיח לעולם שהוא צודק. האורח, הצלם ניר פקין, נראה כמי שהגיע להתראיין לאייטם סחבקי נוסח עודד בן-עמי ולשתף את הצופים באנקדוטות על חוויותיו עם מדונה. מהר מאוד הוא גילה שהוא נכנס לאמבוש. אחרי עשר דקות הוא יצא מהאולפן פרוס וצלוי כמו ברווז פקין.

כבר בשאלה השנייה התעלם גלעד ממדונה ועבר לתהות על מהות הפפראצי. "ליבת העבודה שלך היא למרר את החיים של אנשים מאוד מוכשרים", הוא הטיח בפקין ואחר כך המשיך: "מה אתה מספר לעצמך על המקצוע שלך, כשאתה יוצא בבוקר מהבית והולך לעבודה?"; "אני שואל אותך כבן אדם עם לב, אם יש לך אחד כזה"; "אתה מביא לי את כל הטיעונים האלה ששמעתי כבר אלף פעם מזדבלים להם במרחב"; "כאדם שמציק כעבודתו, שעבודתו היא לרדת לחייו של אדם מוכשר ממנו בהרבה..."; "איזו מין עלוקיות בחרת לך למחייה? מה זה אומר עליך כאדם? אתה, ניר פקין, אתה בן אדם שאני רוצה להיות חבר שלו?". כל אותו זמן ישבה לצדו של גלעד הילה קורח והביטה בו במבט מעריץ, צחקה מהבדיחות שלו ומדי פעם הצטרפה ללינץ'. "אתם משוגעים", עלבה בפקין ששמר על מזג מחויך. לבסוף גם לירון לבו, שישב באולפן כדי לקדם סדרה חדשה שלו, הצטרף לחינגה וניסה, באמצעיו הדלים, לנסח מניפסט אנטי-פפראצי.

אברי גלעד הזמין אדם לביתו כדי לירוק עליו. זה מה שהיה שם. ולמען האמת, זה בסדר גמור. צלמי פפראצי הם אנשים מורדים מטבעם. הם פורעי חוק וסדר שפועלים מחוץ למסגרות הבורגניות של כללי טקס, של היררכיית יח"צ, של נימוס צבוע ו"פראות" מבוקרת. צלמי פפראצי הם אנשים חצופים ונועזים שקוראים תיגר על הגדרות רקובות של מה מותר ומה אסור. בארץ עבודתם קשה פי כמה כי הם פועלים בחברה שבה הערך העליון הוא "לצאת בסדר". ניר פקין, סטוקר מקצועי שאורב לידוענים, נפל באמבוש שהציב לו אברי גלעד. הצייד הפך לניצוד. גלעד, מצדו, לא היה מנומס, לא היה עדין ולא פעל לפי כללי הטקס. כל מה שפקין יכול היה לעשות, זה להגיד לו "כל הכבוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ