מזל טוב, בר רפאלי מדברת!

השתיקה של רפאלי, שנשברה כביכול בתוכנית "בר רפאלי מדברת", לא מסתורית, היא רק מסתירה את העובדה שאין לה מה להסתיר. בדיעבד השתיקה של בר רפאלי היתה מוצדקת, שתיקה יפה למשעממים

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

בשישי בערב שודרה בערוץ 2 בשידור חוזר תוכנית שבכלל לא היתה אמורה להיות משודרת בשידור הראשון. זה היה ראיון של גיל ריבה עם הדוגמנית בר רפאלי מתוך התוכנית "מי בא לארוחת ערב?". רפאלי היא מקדם מכירות למוצרים שהיא מדגמנת. היא התפרסמה משום שיש לה פנים יפות וגוף שגורם לגברים לקום מהכיסא ולפתוח את הארנק.

למעשה, גיל ריבה ראיין פרומו. רפאלי היא פרומו משומן ויעיל, היא עושה את זה כבר שנים בדרגים הגבוהים ביותר. מי שרוצה לגלות את האדם שמאחורי הפרומו, צריך לעבוד נורא קשה. או שסבא שלו צריך לעבוד קשה והוא פשוט יוולד למשפחה עם כסף.

גיל ריבה לא נראה כמי שבא לעבוד, הוא בכלל לא התאמץ להוציא משהו מהראיון הזה. יכול להיות שה"הישג" של שיחה עם בר רפאלי הספיק לו. הוא ידע שהצופים יביטו בפנים שלה, ישמעו את השם "ליאונרדו דיקפריו", וירגישו שהם חווים רגע חשוב.

ריבה כמעט תמיד מנסה - והרבה פעמים מצליח - לשאוב איזו אמת נסתרת מהמרואיינים שלו, לחשוף צד פחות אסתטי שמתחבא מאחורי החזית היח"צנית. אחת הטכניקות הקבועות שלו היא להתפעל מהמרואיין/ת, להתנהג כגרופית נרצעת אל מלכת הכיתה וככה למוסס מגננות. זו שיטה בדוקה להפיל אנשים יהירים. הפעם נדמה שריבה לא התחזה, הוא באמת התפעל מכך שמלכת הכיתה יושבת בסלון שלו. ריבה לא ניסה לחדור את המעטה של רפאלי ואולי הוא ידע שאין טעם. יכול להיות שהוא קלט מההתחלה שאין מה לגלות מאחורי הפוסטר פשוט כי לא מסתתר שם דבר.

ההצלחה הפנומנלית שלה כדוגמנית הפכה את רפאלי, אדם לאו דווקא מעניין, לאשה שמנהלת חיים מעניינים. היא יוצאת עם כוכבים, פוגשת מנהיגים, רואה עולם. אבל החיים המעניינים לא הפכו את רפאלי לאדם מעניין. התוכנית שודרה תחת השם המפוצץ, "בר רפאלי מדברת". טכנית זה נכון, בר רפאלי אכן דיברה, כמו רוב בני האנוש שעברו את גיל שנה. היא דיברה אבל היא לא אמרה כלום. היא רק המשיכה את הקיום שלה כפרומו, פוסטר מדבר. וגיל ריבה באותו רגע הפך לפרומו של הפרומו.

השם "בר רפאלי מדברת" מסמן לצופים הישג עיתונאי, כאילו מדובר היה בעד מדינה שהפיל ראש ממשלה או בחנוך לוין. להגיד "בר רפאלי מדברת" זה כמו להגיד "בר רפאלי שוברת שתיקה". הבעיה היא שאין שום טעם לשבור את השתיקה של רפאלי. המקצוע שהיא גדלה לתוכו מגיל אפס, לימד אותה לשתוק והיא הפנימה את המסר. השתיקה היא העבודה שלה. השתיקה של רפאלי לא מסתורית, היא רק מסתירה את העובדה שאין לה מה להסתיר. בדיעבד השתיקה של בר רפאלי היתה מוצדקת, שתיקה יפה למשעממים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ