השפיץ של הנעל

אם העסקתו של שלמה שרף היתה מובילה את בזק להפסדים, הם היו זורקים אותו. תקרית קיסריה תואמת את ערכי המותג של שרף, איש עם קריצה וקיסם

מורן שריר
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
מורן שריר

"במדינה מתוקנת, שלמה שרף לא היה ממשיך לפרסם את בזק בינלאומי", מתוך הספר "1,000 קלישאות ועוד אחת".

שלמה שרף, לשעבר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל, נקלע בשבוע שעבר לתקרית לא נעימה. בזמן ששודר בטלוויזיה משחק כדורגל בין פורטוגל לגרמניה (1:0 לגרמנים), ישב שרף ונהנה מהופעה של שלמה ארצי בקיסריה. עד כאן דווקא די מהנה - קיסריה, בריזה, שלמה, "לילה לא שקט", אבטיח עם בולגרית. בבוקר שלמחרת, התפרסם ב"ישראל היום" טור פרשנות של משחק הכדורגל, עליו היה חתום שרף. אין שום אפשרות טכנית, על פי יכולות התנועה בחלל וזמן המוכרים לנו, ששרף צפה במשחק, כתב את הטור והעביר אותו למערכת העיתון בזמן. איש אינו יודע מה קרה באותו לילה גורלי, שרף עצמו טען כי צפה במשחק באייפון, אבל כרגע מסתמנת אחת משתי אופציות - או שלשרף יש דלוריאן מעופפת, או שהוא לא כתב את הטור שלו. כך או כך יש פה סיפור.

"ישראל היום" השעו את הטור שלו עד סיום היורו, אבל צופי הערוצים המסחריים ממשיכים לראות אותו מככב בפרסומת לבזק בינלאומי. בתשדיר מנסה שרף לצפות במשחק כדורגל אבל השידור כל הזמן נתקע מכיוון שיש לו חבילת גלישה מזופתת. בזכות התוכי המונפש של בזק, שרף יכול להגשים את רצונו היחיד - לצפות בכדורגל ללא הפרעות.

ב"מדינה מתוקנת", אין ספק שהקמפיין של שרף היה נעלם מהמסך. איזה מין שירות הוא מעניק למעסיקים שלו? האם הוא משדר אמינות? האם אנחנו יכולים להאמין שהוא בדק, בירר ווידא שבזק בינלאומי הוא ספק האינטרנט הטוב ביותר? האם אנחנו אמורים לקנות את סיפור העלילה ששרף כל כך להוט אחר צפייה במשחק הכדורגל כשאנחנו יודעים שהוא הולך להופעה במקום להישאר בבית ולצפות ביורו? בזק היו אמורים להשעות את הקמפיין גם משום שדבק באיש הזה, לכאורה, פגם מוסרי, וגם מפני שהפגיעה באמינות שלו הופכת אותו מנכס שיווקי לנטל. מדובר במותג פגום.

אם נשים בצד את הטיעון המוסרי - הרי אנחנו לא חיים ב"מדינה מתוקנת" - נתפנה להתעכב על הטיעון הכלכלי. אם העסקתו של שרף היתה מובילה את בזק להפסדים, הם היו זורקים אותו כמו גרב אחרי משחק. יכול להיות, שבאופן עקום, תקרית קיסריה תואמת את ערכי המותג של שרף, איש עם קריצה וקיסם, המאמן שמזוהה עם "השפיץ של הנעל" ועם "הייתי לוקח אליפות בטלפון". שרף נתפש כמי שקימבן את העיתון שמעסיק אותו ונתפס, אבל הוא לא פראייר. כשלקוח בא לרכוש חבילת גלישה, הוא יעדיף פרזנטור לא-פראייר על פרזנטור אמין. ולגבי הטיעון המוסרי ו"המדינה המתוקנת"? מה זה בכלל "מדינה מתוקנת"? תקנו את המדינה ותהיה לנו מדינה מתוקנת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ