מיה סלע
ביקורת טלוויזיה

לא יודעת איך או למה חמקה התוכנית "זוג או פרט" מהרדאר. אולי כי בשעה אחת וחצי בצהריים מקלט הטלוויזיה מונח כאבן שאין לה הופכין. רוב האנשים עובדים, ברי מזל מתכוננים לסייסטה, אבל בוודאי שאינם ממהרים אל הגולם.

והנה באורח פלא, נתקלתי בתוכנית שמוטב אם היתה משודרת בשעות שבהן מישהו צופה בטלוויזיה. שניים מגישים אותה - עמית סגל, הפרשן הפוליטי של חדשות 2, ונדב פרי כתב הכנסת של חדשות 10.

איזה זיווג מרגש! האיחוד הזה הוא הגשמה של פנטזיה לשמרנים וחיות פוליטיות. הנה שניים שהיינו שמחים לראות בנבחרת החלומות של פרשני החדשות שכרגע מפוזרים על פני שלושת הערוצים.

הכימיה ביניהם ניכרת, והעובדה שהתוכנית אינה משודרת בשעת צפיית שיא מאפשרת להם לשחרר את העניבה ולהציע שיח אחורי הקלעים - והרי באחורי הקלעים תמיד מעניין יותר מאשר על הבמה.

אם על הבמה נגזר עליהם להיות מכופתרים מעט וזהירים, כאן הם מביאים קצת מהשיחה שפרשנים בוודאי מנהלים ביניהם במסדרונות. השיחה של אלה שיודעים הרבה יותר משהם יכולים לומר. לאו דווקא סודות, אלא חומרים מעוררי גיחוך שלא פעם נגזר עליהם לתווך ברצינות גמורה.

נכון, גם פרי וגם סגל מתקשים להסתיר את הברק שיש להם בעיניים כאשר הם מדווחים ליונית לוי או לתמר איש שלום על הקליינטים שלהם בכנסת. ועדיין בתוכנית מעין זו יש להם במה נהדרת ולצופים אפשרות להיות רגע במדרגות, במקום שבו מותר לעשן ולשמוע חוות דעת מקצועית, ועוד משני רופאים מומחים.

מתוך "זוג או פרט". מנצחים באינטליגנציה

אתמול הם אירחו את ח"כ נחמן שי וסנטו בו בשלל נושאים. השאלה החוזרת שהופנתה אל שי: "אז לאור הכשלים אתה מתנגד לממשלה הרעה הזאת?". שי השתדל לעמוד בגבורה בעקיצות המשועשעות, האכזריות לעתים. השניים הם רקדנים מיומנים על הרחבה והם חוסכים מאתנו פרצופים חמורי סבר מזויפים מבית המדרש של יונית לוי.

בעוד לוי בוחרת בכל ערב מחדש בז'אנר המלודרמה הזולה, פרי וסגל מעדיפים את תיאטרון האבסורד. היא אולי מנצחת ברייטינג, אבל הם מנצחים באינטליגנציה. סגל ופרי דיברו על דו"ח מבקר המדינה, על שאול מופז, אנסטסיה מיכאלי, ולעגו לרטוריקה של כצל'ה.

כעת לא נותר אלא לצאת בקריאה לשר סילבן שלום שתומך בהצעה המגוחכת שלפיה גם יום ראשון יהיה יום חופש. מי ייתן והשר שלום ילך עוד צעד אחד אמיץ קדימה. שידורי הטלוויזיה כבר מזמן הפכו אותנו על הראש.

בשעת צפיית השיא משודרים תכנים אינפנטיליים לבני הנעורים - שעשועונים, ריאליטי טיפשי ושאר הבלים. את הטלוויזיה לא נצליח לשנות אבל אולי השר שלום יצליח להפוך את היום ללילה, ומעתה נצא לעבודה בלילות ובימים נצפה בטלוויזיה, בתכנים שמתאימים לגילנו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ