שטחים תמורת עוף בקארי

"תרגיע", yes Oh, 22:25

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

אפילו אוהדיו המושבעים של ראש הממשלה נתניהו, אלה ששמחים תמיד למנות את מעלותיו - אמונתו ברוח היהודית, נחישותו מול הלחץ האמריקאי, היכולות הרטוריות, הטורסו המרשים - לא יטענו שהוא ניחן ביותר מדי חוש הומור. אפשר להבין אותו. בעולם כל כך מאיים ומורכב אסטרטגית, חוש הומור הוא לוקסוס. זה לא זמן לבחור מנהיג עם הומור. מה יקרה אם יעירו אותו בשלוש לפנות בוקר ויודיעו לו שאיראן עומדת להשיק פצצה? הוא עוד עלול להתבדח. ובכל זאת, למרות היעדר חוש הומור בבית ברחוב בלפור, עדיין יש מישהו שחשב שצפייה בפרק של "תרגיע" היא הדרך ללבו של נתניהו.

אמש שודר ביס הפרק "עוף פלסטיני" בסדרה "תרגיע" של לארי דיוויד. במרכזו של הפרק עומדת מסעדת עופות בשם "אל עבאס" בבעלות פלסטינית. לארי נהנה לאכול שם למרות שהחברים היהודים שלו מחרימים את המקום. עוד בעלילה: מרטי פנקהאוזר, יהודי שחוזר בתשובה, מסרב להסיר את הכיפה בכניסה למסעדה; לארי מנהל רומן עם אחת הבעלים של המקום (היא צועקת "תכבוש אותי, יהודי מלוכלך" בזמן המשגל); והקהילה היהודית מפגינה נגד הכוונה לפתוח סניף של "אל עבאס" בסמיכות למעדנייה כשרה.

הפרק הזה זכה לפרסום מיוחד כשעו"ד אלאן דרשוביץ טען ששלח עותק שלו לראש הממשלה נתניהו. דרשוביץ סיפר בזמנו כי הוא מקווה שנתניהו יצפה בפרק יחד עם מחמוד עבאס ועל רקע הצחוק המשותף, השניים יפתחו במשא ומתן שיביא שלום למזרח התיכון ופרס נובל ללארי דיוויד. **אזהרת ספוילר: זה לא קרה בסוף**.

בהנחה שנתניהו אכן קיבל את הדי-וי-די, שהשב"כ בדק את תכולת החבילה והגברת אישרה את התכנים, מסקרן מה ראה שם ראש הממשלה. האם הוא נהנה? האם הוא צחק את הצחוק המזויף שלו (הרמת ראש, עצימת עיניים ופעירת פה מבלי להשמיע קול) או שיש לו צחוק פרטי לבית? מעניין אם הוא נהנה מהעלילה של טורניר הגולף או רק מהבדיחות שנגעו לסכסוך הישראלי-פלסטיני (למשל: "החבר'ה האלה צריכים לשלוח את העוף שלהם לישראל. הם היו מורידים את כל ההתנחלויות על הבוקר"; "אם רבין יכול לשבת עם ערפאת, אני יכול לאכול עוף במחראה האנטישמית הזאת"; "מה זה, הפשיטה על אנטבה?").

אפשר לשער שנתניהו ראה בפנקהאוזר לא את הפוץ המנג'ס שהוא באמת, אלא יהודי גאה שעומד על שלו ומסרב להסיר את הכיפה. צוות המסעדה - פטריוטים פלסטינים שונאי ישראל - בטח היה בעיני ראש הממשלה הוכחה ניצחת שהמאבק בכיבוש הוא בסך הכל ביטוי חדש לאנטישמיות ישנה. ואולי הוא פשוט צחק, עם כל הלב. בלי קשר למסר, בלי אבו מאזן לצדו. צחק כי זה מצחיק. האמת, זה יגרום לי להרגיש יותר טוב, לדעת שלראש הממשלה יש חוש הומור. לייחל לשלום זה לוקסוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ