תוכנית שעברה את סף הבושה

"כל בוקר עם אורנה דץ", ערוץ 10, 09:00

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

בתחילת תוכניתה אתמול ראיינה אורנה דץ את חברת הכנסת רונית תירוש. זה היה מעמד מתעתע - לרגע לא היה ברור מי פה מנחה את תוכנית הלייף סטייל ומי המחוקקת. באופן מבהיל, השיחה לא חשפה שום פער ביניהן והיה נדמה שהשתיים יכולות להחליף מקומות על הספה ודבר ביקום לא ישתנה. בסיום השידור תיכנס אורנה דץ לרכב השרד שלה ותעלה לירושלים ואילו תירוש תיסע לסי אנד סאן ותיכנס למיטת שיזוף עד ארוחת הערב.

"כל בוקר" עם אורנה דץ היא תוכנית שעברה את סף הבושה. למעשה, כשהיא נהגתה בראשו של איזה איש שיווק בערוץ 10, סף הבושה כבר לא היה קיים. קארין מגריזו רמסה אותו עם די-9 כשהיא מרכיבה משקפי שמש. אם תוכניות הבוקר המאוחר הן תמיד ערוץ קניות בתחפושת, אז "כל בוקר" ויתרה על התחפושת. התוכנית היא מצעד של רוכלים, בעלי עניין, מנכ"לים של חברות קטנות, אנשי מכירות וזכייני מוצרים, שבאים להציע את הסחורה שלהם לצופים. לרגעים התוכנית נראית כמו יריד ימי ביניימי - כל אחד נעמד בתורו על הבמה ומציע איזה שיקוי קסמים לבעיה נצחית.

לאנשים הטובים שמגיעים לאולפן של אורנה דץ יש פטנט לכל בעיה, בין אם אלו ציפורניים פגומות או הבדידות שמתלווה לזיקנה. לכל דבר יש פתרון, אחת באה עם לק-פלאים ונראית כאילו היא בכלל עושה לנו טובה שהיא משתפת אותנו בהמצאה, אחר מציע דיור מוגן שיגרום לכל תיכוניסט לרצות להזדקן. התוכנית של דץ פותרת כל בעיה ותמיד הפתרון יהיה מהיר, ללא כאבים ונוח לכל כיס.

אז מה בעצם עושה שם ח"כ רונית תירוש? דץ מארחת אותה בפתיחת תוכניתה כדי לנסות להסתיר את מה שהיא עושה בגלוי וללא כל בושה בהמשך התוכנית. היא - כלומר, האנשים שמפעילים אותה - סבורים שאם חברת כנסת תתארח בתוכנית, לא נשים לב שמדובר בהפסקת פרסומות באורך שעתיים. דץ מדברת עם תירוש כאילו זו שיחה אמיתית, היא מעלה נושאים "רציניים". לא רציניים בסדר גודל של תהליך השלום או למה הדמוקרטיה הישראלית בסכנה - אנחנו לא רוצים שמי מהן תחטוף מפרצת ב-9:15 בבוקר - אבל רציניים-לייט, כמו השאלות "את מסכימה שהחופש הגדול ארוך מדי?"; או "את יושבת ראש ועדת מדע וטכנולוגיה. במה אתם מתעסקים?". אחרי ששאלה את תירוש את כל השאלות שתלמידי בית ספר שואלים בביקור בכנסת, עברה דץ לחלק הבזאר של התוכנית ונראה שרק שם, בתפקידה כדיילת מכירות, היא באמת נהנית.

תירוש לא נראתה מרגישה לא בנוח ביושבה כעלה תאנה בשוק הקח-תן הזה. גם לה יש סחורה למכור. ח"כ תירוש ומפלגת קדימה - הפתרון המושלם לסכסוך הישראלי-פלסטיני, לקרע בחברה הישראלית, לאלימות ברחובות ולפטרת ברגליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ