לחיי הריקבון שבדרך

"לייק בישראל", ערוץ 24, 17:30

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

ציפי לבני הגיעה לדבר ב"מאהל הפראיירים" על גיוס בני ישיבות. היה שם חם והתסרוקת שלה לא היתה מוקפדת. אניצי שיער בצבצו מאחורי ראשה. המראה הזה כנראה היה מצחיק מספיק בשביל שקטע הווידאו ישודר בתוכנית החדשה של ערוץ 24 "לייק בישראל". התוכנית, בהנחיית עמית בחובר ונטלי דדון, היא סוג של גרסה עדכנית ל"רק בישראל", ככה לפחות מרמז השם. בחובר ודדון, יחד עם בובה קטנה שיושבת לידם באולפן, מציגים קטעים "משונים", "מצחיקים" או "משוגעים" ששודרו בטלוויזיה ומוסיפים להם פרשנות משלהם. ממש כמו שארז טל ואורנה בנאי היו עושים בתוכנית שלהם אז בערוץ 2. השיער של לבני, למשל. מה עושים עם השיער של לבני? איזו עקיצה שנונה אפשר להוסיף לקטע הווידאו? איזה ערך מוסף יכולים בחובר ודדון לתת לאשה בגיל העמידה שנכנסה לאוהל מחאה חמסיני עם שיער במצב לא מדהים?

הנה הפתרון: בחובר ודדון הכניסו לאולפן את יוסי סרור, אחד המשתתפים בעונה האחרונה של "האח הגדול" וספר במקצועו. דדון חבשה פאה בהירה ומתולתלת, מהפאות הזולות שקונים לילדים בפורים ומקווים שהן לא יתלקחו, והעמידה פני ציפי לבני. תפקידו של סרור היה לעשות "מייקאובר" ללבני-דדון. סרור משך בידיו החשופות קווצות שיער והתעלל בפיאה עד שהאייטם נגמר. אבל לא רק קומדיה פיזית היתה באייטם הזה. בחובר והבובה הוסיפו שנינויות משלהם על שרת החוץ לשעבר כמו: "ציפי לבני נראית כמו ספייק מ'דגראסי'" או "זה פוזת בן גוריון לאשה". המעמד הזה החזיר אותי למסיבת סיום בבית הספר היסודי. למורה יעלה (שם בדוי) היה שיער מטופש והחלטנו להתמודד אתו באמצעות מערכון קצר. אולי הנוסטלגיה מסנוורת, אבל נדמה לי שמצאנו פיצוח טוב יותר.

אפשר לוותר ל"לייק בישראל" ולהגיד שהיא בסך הכל תוכנית בידור בערוץ חלטורה, אבל למה שהיא לא תהיה טובה? אני לא מעז לקוות שהיא תהיה אינטליגנטית או מבריקה אבל למה שלא נוכל ליהנות ממנה עם שתי אונות מוח מתפקדות? ארז טל, אבי "רק בישראל", הוא בכיר בערוץ 24. האם הוא נהנה לצפות בלינץ' שעושים במורשת של התוכנית המוצלחת שלו?

האינפנטיליות בטלוויזיה הישראלית הולכת ומתפשטת. היא משגשגת בקצוות, בתוכניות הבוקר המאוחר של קרין מגריזו, קובי מחט, אורנה דץ ודנה רון ובתוכניות המיסטיקה. אם "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10 ו"בואו לאכול איתי" בערוץ הראשון (שאתמול שודר הפרק האחרון שלה וזה הזמן לדרוש עונה נוספת) הן התוכניות האינטליגנטיות והמבדרות ביותר שמופקות כאן, אז אפשר ממש לראות את הטמטום מקיף אותן. הוא מתקדם מהבוקר וכבר כבש יעדים בצהריים; הוא חי ופורח בשעות של התוכניות האינטליגנטיות בערוצים סמוכים. הוא הולך ומבסס ריקבון ומפנה מקום לדור הבא של התוכניות שיהיה עוד יותר ירוד ממנו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ