זה קורה במשפחות הכי טובות

"פגוש את העיתונות", ערוץ 2, שבת, 19:05

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר

1. יש ריבים שצריך להשאיר בבית. אמש ב"פגוש את העיתונות" ראינו ריב תוך-משפחתי מקסים. אמנון דנקנר ודן מרגלית, שני חברים במשפחה מורחבת ולא מתפקדת של חברים בהווה ובעבר, התקוטטו באולפן "פגוש את העיתונות". את הריב הזה דווקא היה ראוי להציג לראווה. הצעקות, הזלזול, הוולגריות והקקופוניה הזכירו לנו את תרבות הדיון שהביאו מרגלית ודנקנר לטלוויזיה הישראלית. ההתגוששות אמש הזכירה לנו מהי המורשת הטלוויזיונית של האנשים האלה, איך הם ביהמו את השיח הפוליטי בארץ. קסומה במיוחד היתה התבוסתנות של מרגלית מול השעטה הקרנפית של דנקנר. מרגלית נאנק והתחנן בפני המגישה דנה ויס שתתן לו להשחיל מילה ודנקנר המשיך ובטש. "למה אני לא יכול לגמור משפט, יא אללה?!", צעק מרגלית בחוסר אונים. מרגלית חווה אתמול את מה שחוו מאות אורחים שהוא זימן לאולפן "פופוליטיקה", כשהם נרמסו תחת גסות הרוח הדנקנרית. היה ערך לריב המשפחתי הזה. הוא הזכיר לנו שכל המשפחות המאושרות דומות זו לזו, אך המשפחות הדוחות - דוחות כל אחת על פי דרכה.

2. פרק 6 של "מחוברים", ששודר ביום שני ושוב בשישי, הציג מפגש מעניין בין שתי קולגות - אמירם טובים וצחי אירני. טובים הוא סטנדאפיסט מצליח. הוא אמנם שנון כמו סכין חמאה אבל נחשב למאסטר בתחום ה"יש פה מישהו מבת ים?". אירני היה קומיקאי צעיר וכחוש שהתפרסם בתוכנית הריאליטי "האקדמיה לצחוק". הוא זכה במקום הראשון אבל קריירת הסטנדאפ שלו לא שרדה והוא נעלם מעולם הבידור והידוענות. בפרק ששודר השבוע, יוצר אירני קשר עם טובים. הוא רוצה לחזור לעשות סטנדאפ ומעוניין שטובים ייקח אותו תחת חסותו - ילמד אותו, יאמן אותו, יהפוך אותו לאלוף. זוהי כמובן סיטואציה קורעת לב - הצלחה פוגשת כישלון, כוכב העבר מבקש את חסדי הלהיט התורן.

בשביל אמירם טובים, זוהי תמונת ראי מבהילה. ככה הוא יכול היה להיראות אם היה פחות מוכשר/חרוץ/אמביציוזי/בר מזל. אבל יש פה עוד תמונת ראי, לא של הסטנדאפ אלא של הריאליטי. "האקדמיה לצחוק" לקחה את צחי אירני, מעין מצחיקן של השכבה, והפכה אותו לאירוע חשוב. כשאירני יצא מהמתחם המוגן של התוכנית, הוא לא הצליח להתמודד עם המציאות החדשה. אם לפני "האקדמיה לצחוק" הוא היה "נער שכונות" (כהגדרתו), מצחיק, שופע ביטחון וממזרי, אז ב-2012 אירני הוא גבר כבוי, כבר לא כחוש ולא שובב, שמתקשה להאמין בעצמו. הריאליטי לעס את אירני וירק אותו. אמירם טובים הוא כיום כוכב ריאליטי, הוא בשיאו. הוא יושב עם אירני ומבין שבעוד 30 פרקים, החגיגה נגמרת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ