כשחיים הכט התחפש למפקח משרד הבריאות

"יצאת צדיק", ערוץ 2, 21:00

מורן שריר
ביקורת טלוויזיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורן שריר
ביקורת טלוויזיה

בפתיחת התוכנית של חיים הכט "יצאת צדיק", מתנגן השיר "לא פראיירים" של הדג נחש. מתברר שהכט הצטרף, בדיוק בזמן, למחאת הפראיירים. ואכן, בתוכנית שלו אזרחי ישראל כולם - אינסטלטורים, רופאי שיניים, ערבים, חובשי כיפות, עולים חדשים וצברים - נושאים בנטל. הנטל הוא חיים הכט.

כהרגלו יוצא הכט לבחון בעלי מלאכה ולבדוק אם הם מרמים את הקליינטים שלהם. הפרק ששודר אמש התמקד ברופאי שיניים. הכט שלח את בר כהן, נערה עם מנשך מושלם, לסדרה של בדיקות דנטליות. כהן דילגה בין קליניקות כשהיא מצויידת במצלמה נסתרת וחיוך של מיליון דולר. רופאי השיניים שבדקו אותה וקבעו שיש לה פה תקין, זכו לשבחים, מדליה ותעודת הוקרה. אלו שניסו לזמן אותה לטיפול שיניים, זכו לגנאי ולכך שתגובת עורכי הדין שלהם תוקרא בשידור.

חיים הכט הוא לא הסיפור. הרבה כבר נכתב על הנודניק המקצועי הזה שמתיימר לתקן את המדינה ולהכפיף את אזרחיה לקוד המוסרי שלו באמצעים יהודה ברקניים. המעניינים באמת הם רופאי השיניים. לא אלה שנתפסו בקלקלתם אלא אלה שיצאו, על פי הכט, צדיקים. ד"ר אלכס רחליס נראה מאוד נרגש במעמד הענקת המדליה. הוא התקשר לאשתו שהתקשתה להאמין שחיים הכט, בשר וחניכיים, עומד במרפאה שלו.

גם ד"ר זערורה נימר מנצרת עלית נראה כאילו עוברים עליו רגעים אמוציונליים. ביום המרגש הזה הוא ביקש להודות לאביו. הכט דיבר אל האב בטלפון הנייד והודיע לו: "גאנם, מדבר חיים הכט מהטלוויזיה". כן, כן, חיים הכט מהטלוויזיה, דבר אלוהים חיים. האב לא חיכה הרבה, סובב את האוטו והגיע למרפאה, שם עמד הבן זקוף כשמדליה זולה על החזה שלו וביד תעודה רשמית שמוכיחה שהוא איש טוב. חיים הכט מהטלוויזיה קבע שהבן שלו טוב. ערוץ 2 אמר את דברו. זה יותר טוב ממצטיין דיקן, זה מצטיין אבי ניר. אין יותר נחת מזה.

ד"ר נימר למד שש שנים רפואת שיניים. הוא עבר מסלול קשה עד היום שבו יכול היה לקבל מישהי כמו בר כהן בקליניקה שלו. האם הוא צריך אישור של טאלנט טלוויזיוני כדי לדעת שהוא אדם ישר ורופא שיניים מקצועי? האם הוא באמת זקוק למדליה ליצנית? רק עזות מצח ופטרונות יכולות להביא את חיים הכט להעניק מדליה לרופא שיניים. ורק דימוי עצמי ממוזער יכול להביא אדם רציני לא להרגיש מושפל במעמד כזה. מדובר במנחה שעשועונים, לא מפקח של משרד הבריאות. ואם לא היינו בטוחים שמדובר בשעשועון, אפילו לא אחרי שסיפרו לנו שה"צדיקים" זוכים בפרס בשווי אלפי שקלים, קיבלנו את האישור כשהגיעו הקרדיטים בסיום התוכנית. שם גילינו שאת "בר כהן" גילמה שחקנית בשם בר ברגמן. האם חיים היה עובר את מבחן הכט?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ