ל"קשת" התהילה ולנו השאריות

הזכיינית הישראלית המובילה, "מכבי" של הטלוויזיה, חוגגת את זכיית הגרסה האמריקאית של "חטופים"; אבל מה עוזרת החגיגה לצופיה הישראלים?

מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הפרלמנט", ערוץ 2, 21:00. "רמזור", ערוץ 2, 21:45

אתמול חגגו ב"קשת". הסדרה "Homeland" של רשת "שואוטיים" (המבוססת על "חטופים" של קשת) זכתה בפרס האמי לסדרה הדרמטית הטובה ביותר. מזל טוב. בתגובה שנשלחה לעיתונאים נמסרו דבריו של המנכ"ל אבי ניר: "אפתח ואומר יש יש יש יש יש! ואמשיך ואומר יש!". ניר אולי היה עסוק במדידות טוקסידו או באופוריה של אחרי ולא התפנה לצפות בשידורים שבאחריותו השבוע. אמש, כמו שלשום, אזרחי ישראל נאלצו להסתפק בשידור שני של פרק מ"פרלמנט" ושידור שלישי או רביעי או תשיעי של "רמזור". האם על כך מגיעים שישה "ישים!" וטפיחה עצמית על השכם? בזמן שבלוס אנג'לס פתחו שמפניות, במרחק עשרה אזורי-זמן, צופי קשת קיבלו שאריות מחוממות של מה שלפני חודשיים היה טרי.

בהמשך ההודעה ציין ניר את ה"מסע מחוף לחוף" שהחל בים התיכון ונגמר לחופי קליפורניה. הוא סיים בנימה ציונית: "נקווה שעוד יהיו לטלוויזיה הישראלית חופים רבים כאלה". אני מאחל למשפחת קשת עוד הרבה לילות בבתי חוף במליבו אבל בזמן שניר מתרגל לטוקסידו, ציבור הצופים המקורי שלו נאלץ לבלות עוד ערב עם נירו לוי. אז מה עוזרים לנו הפסלונים, התשבוחות והניים-דרופינג אם המסך של ערוץ 2 לא מצליח לייצר תוכן מקורי? וכן, ידוע לי שזוהי תקופת החגים, במהלכה משום מה לא מעלים תכנים מעניינים. מזכיינית בינלאומית ומעוטרת אפשר לצפות לסטנדרטים אחרים. כפי שכוח מביא אתו אחריות, כבוד גדול מצריך מחויבות.

קוקטיילים בלוס אנג'לס, שאריות מחוממות בישראל. "רמזור"

קשת, ה"מכבי תל אביב בכדורסל" של הטלוויזיה, רואה הרבה מעבר לפוטנציאל המצומצם של השוק הישראלי. כפי שמכבי לא בחלו בתכסיסים כדי לגמד את המתחרים ולרוקן את הליגה הישראלית מתוכן, כך עושים גם בקשת - ביטול תחזית מזג האוויר בחדשות כדי להקדים את התוכנית של ערוץ 10; שידורים שלמים ללא פרסומות כדי לשחוק את המתחרים; שיבוץ תוכניות מפתות בערוצים 24 ו-20 כדי לכרסם ברייטינג של רשת. וכפי שמכבי מזלזלת בליגה הישראלית, כך גם קשת בלוס אנג'לס. מה זה יום שידורים חלש במזרח התיכון כשכל הוליווד עומדת ומריעה?

קשת, כמו מכבי, מתיימרת להיות ממלכתית. ההצלחה באמי היא כמובן לא פרטית, אלא עבור הטלוויזיה הישראלית כולה ("אנחנו על המפה"). לא ברור איך זה מתיישב עם הריצה אל המטמון האמריקאי תוך הפקרת הקהל שהביא אותה לשם. אנחנו ניאלץ לחפש את התשובות בשידור החוזר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ